Aktuality - archiv 27.2.2013

Konkurencia v tíme posúva Ďurišku vpred

Lukáš Ďuriška: "Obdobie, kedy som pauzoval mi ukázalo, že treba byť maximálny profesionál a starať sa o seba"

Už viac ako polroka neokúsil boj o ligové body. V príprave pred začiatkom sezóny si v Trenčianskych Tepliciach poranil koleno tak nešťastne, že ho čakala plastická operácia. Dnes je už Lukáš Ďuriška pripravený na plnú zápasovú záťaž.

„Cítim sa dobre. Viem, že to už nikdy nebude také ako predtým, ale hovorí sa, že hráči po zranení bývajú ešte lepšie pripravení, ako pred ním. Koleno drží a v príprave makám spoločne s ostatnými spoluhráčmi na sto percent. Všetko zlé je na niečo dobré. Obdobie, kedy som pauzoval mi ukázalo, že treba byť maximálny profesionál a starať sa o seba,“ povedal na úvod v dobrej nálade Lukáš Ďuriška.

Zo začiatku bolo pre dvadsaťročného stredopoliara náročné zvyknúť si na veci, ktoré predtým nepoznal. „Bolo to iné. Cítil som akoby mi v kolene občas niečo preskakovalo. Radil som sa aj s chalanmi, ktorí majú podobné skúsenosti a tí ma ubezpečili, že je to normálne. Po porade s trénermi som na chvíľku zvoľnil. Keď sa koleno ustálilo, opäť som šiel naplno,“ pokračoval rodák zo Soblahova.

Hoci v úvode koleno chránil špeciálnou bandážou, po porade s fyzioterapeutom ho nadobro odložil. „Povedal mi, nech to radšej nenosím. Koleno by si mohlo zvyknúť na oporu a neskôr by nemuselo zvládať záťaž,“ poznamenal Ďuriška.

Verí v úspešný reštart

Na svojom konte má dve cenné mládežnícke trofeje. V roku 2011 sa dostal medzi najlepších futbalistov na Copa Amsterdam a v klube ho vyhlásili za najlepšieho futbalistu do 19 rokov. Po niekoľkomesačnej odmlke, tak návrat na futbalové trávniky môže vnímať ako novú kapitolu vo svojej kariére. „Budem to mať náročné. V tíme je silná konkurencia. Aj to je jednou z vecí, ktoré ma posúvajú vpred. Hoci sme v Trenčíne poväčšinou mladí hráči, v modernom futbale nerozhoduje vek, ale kvalita,“ prízvukoval Ďuriška.

Motivácia na lavičke

V poslednom prípravnom zápase pred jarnou corgoňligovou premiérou sa Lukáš Ďuriška prepracoval na zápasovú súpisku. Do zápasu nezasiahol, no už nominácia na „generálku“ mu vliala nové sily. „Potešil som sa, keď mi tréner oznámil, že budem figurovať v zápise o stretnutí. Cítim, že som späť v kabíne, že môžem tímu pomôcť. Bral som to ako malý motivačný darček,“ dodal na záver futbalista, ktorý polroka hosťoval v holandskom Apeldoorne.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok