Aktuality - archiv 14.3.2013

Plný dom, to by bola nádhera...

Jakub Holúbek: „Ľudia to možno netušia, ale my na ihrisku máme pri ich povzbudzovaní zimomriavky“

Zverenci trénera Adriána Guľu sú na druhej priečke aktuálnej ligovej tabuľky. S mužstvom to však nezamávalo. Mladý tím chce svoje umiestnenie potvrdiť už počas blížiaceho sa víkendu doma proti Zlatým Moravciam (17.30). „V nedeľu na tréningu sme sa o tom trochu bavili. Príliš na to ale nemyslíme. Je len začiatok jari. Čaká nás ešte veľa zápasov. Stať sa môže čokoľvek. Pravdou však je, že v kútiku duše sme radi,“ povedal za kabínu Jakub Holúbek.

Hoci náš sobotňajší súper nie je z koša tých najatraktívnejších, hráči veria v podporu fanúšikov. Už si pomaly zvykli, že pod Čákovým hradom sa chodí najmä na ich hru. „Je nám jedno či odišli alebo prišli nejakí hráči. Základ zostal pokope. Chceme hrať hru, ktorá nás zdobí, ktorá sa ľudom páči,“ povedal bývalý člen reprezentačnej „dvadsaťjednotky“.

Holúbek verí, že všetci pochopia dôležitosť nadchádzajúceho súboja, a tribúny budú ich dvanástym hráčom. „Chceme, aby chodilo veľa ľudí. Chceme fanúšikov cítiť za svojim chrbtom. Ak by prišiel plný dom, bola by to nádhera. Skandovanie tribún zo zápasu so Slovanom sa nedá zabudnúť. Ľudia to možno netušia, ale my na ihrisku máme z toho zimomriavky. Ak cítime podporu, je to paráda.“

Nádejný stredopoliar, ale aj obranca, či krídelník akoby obetoval svoje ego v prospech mužstva. Za pol roka vystriedal tri rozličné posty a na každom z nich plní pokyny trénera. Dnes nastupuje najmä v strede záložnej formácie. „Zmena postov bola ťažšia. V príprave to nebolo až tak zložité. V lige to ale je o niečom inom. Možno ma v prvom zápase trochu zväzovala zodpovednosť. Nie som totiž typický stredový hráč, ktorý má v sebe výstavbu ako iní chalani. Zvykám si, chcem sa učiť a napredovať,“ povedal Holúbek.

Po stretnutí na ihrisku Ružomberka zaznela z pléna novinárov otázka, či nie je zaradenie mladíka zo Soblahova do stredu poľa plytvaním jeho talentom. „Pre budúcnosť to je len dobré. Stáva sa zo mňa lepší a použiteľnejší futbalista. Súhlasím s trénerom, že ma to môže iba posunúť. Je to skúsenosť rozširujúca obzory,“ povedal Holúbek a po krátkom zamyslení dodal: „Plytvanie talentu? Nemyslím. Ak má hráč talent, vie ho predať na hocijakom mieste na ihrisku. Všetci hráme s loptou za rovnakých podmienok. Rastieme so všetkým, čo nás stretáva počas kariéry...“

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio