Aktuality - archiv 19.3.2013

Ronald de Boer ocenil charakter hráčov AS Trenčín

Ronald de Boer: „Dnes je kopec talentovanejších hráčov, než som bol ja. Napriek tomu sa nedokážu presadiť. Idú iba za peniazmi, ale zabúdajú na prácu“

Tomislav Ivič, Leo Benhacker, Piet Schrijvers, Leo van Veen, Wim Suurbier a teraz Ronald de Boer. Všetko veľké postavy späté s úspešnou históriou holandského futbalu, ktoré v posledných rokoch navštívili Trenčín. Ako zatiaľ posledný zavítal pod Čákov hrad víťaz Ligy majstrov s Ajaxom Amsterdam Ronald de Boer.

Bývalý hráč Ajaxu, FC Barcelona a Glasgow Rangers pricestoval na pozvanie majiteľa klubu Tscheua La Linga, no neprišiel hľadať talenty. O tých má Ajax už dávnejšie dostatočný prehľad. „Zaujíma ma najmä chod klubu, filozofia a jeho smerovanie. Chcel som vidieť, ako to tu funguje. To bol jeden z hlavných cieľov mojej návštevy," prezradil De Boer.

Napriek tomu, že neprišiel hľadať posily pre slávny Ajax, dvaja hráči ho predsa len zaujali. „Zaujal ma najmä výkon hráča s číslom 29 (Stanislav Lobotka). Tvoril hru a bol silný s loptou. Práve on zmenil ráz zápasu. Má predpoklady stať sa dobrým futbalistom. Ak by som bol agentom, zrejme by som ho skúsil v rezervnom tíme. Má iba osemnásť rokov a na svoj vek je veľmi dobrý," dodal De Boer, ktorému sa páčil aj František Kubík. Toho však už poznal z pôsobenia v Holandsku.

Bývalý holandský reprezentant ocenil najmä mentalitu mladých slovenských hráčov. Rovnaký prístup k futbalu by prijal aj u ich holandských rovesníkov. „Takýto prístup by mal mať každý mladý hráč. Môžete mať talent, ale to ešte neznamená, že niečo dosiahnete. Zabúdajú na to mnohí mladí chlapci v Holandsku. Futbal nie je len o kúskoch s loptou. Je to niečo viac a práve to sa mi páči na Trenčanoch. Niekedy je morálna sila a disciplína oveľa viac ako šikovnosť. Dnes je kopec talentovanejších hráčov, než som bol ja. Napriek tomu sa nedokážu presadiť. Idú iba za peniazmi, ale zabúdajú na prácu."

Ronald de Boer na záver dodal: „Prezrel som si pekné mesto a stretol len príjemných ľudí. Čo sa samotného klubu týka, vidím, že rastie správnym smerom. Chvíľu potrvá, pokiaľ sa dostane na požadovanú úroveň. Som však v súvislosti s trenčianskou budúcnosťou optimista. Vypočul som si trenčianske plány a viem, s akou energiou dokáže La Ling pracovať.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio