Aktuality - archiv 19.3.2013

Ronald de Boer ocenil charakter hráčov AS Trenčín

Ronald de Boer: „Dnes je kopec talentovanejších hráčov, než som bol ja. Napriek tomu sa nedokážu presadiť. Idú iba za peniazmi, ale zabúdajú na prácu“

Tomislav Ivič, Leo Benhacker, Piet Schrijvers, Leo van Veen, Wim Suurbier a teraz Ronald de Boer. Všetko veľké postavy späté s úspešnou históriou holandského futbalu, ktoré v posledných rokoch navštívili Trenčín. Ako zatiaľ posledný zavítal pod Čákov hrad víťaz Ligy majstrov s Ajaxom Amsterdam Ronald de Boer.

Bývalý hráč Ajaxu, FC Barcelona a Glasgow Rangers pricestoval na pozvanie majiteľa klubu Tscheua La Linga, no neprišiel hľadať talenty. O tých má Ajax už dávnejšie dostatočný prehľad. „Zaujíma ma najmä chod klubu, filozofia a jeho smerovanie. Chcel som vidieť, ako to tu funguje. To bol jeden z hlavných cieľov mojej návštevy," prezradil De Boer.

Napriek tomu, že neprišiel hľadať posily pre slávny Ajax, dvaja hráči ho predsa len zaujali. „Zaujal ma najmä výkon hráča s číslom 29 (Stanislav Lobotka). Tvoril hru a bol silný s loptou. Práve on zmenil ráz zápasu. Má predpoklady stať sa dobrým futbalistom. Ak by som bol agentom, zrejme by som ho skúsil v rezervnom tíme. Má iba osemnásť rokov a na svoj vek je veľmi dobrý," dodal De Boer, ktorému sa páčil aj František Kubík. Toho však už poznal z pôsobenia v Holandsku.

Bývalý holandský reprezentant ocenil najmä mentalitu mladých slovenských hráčov. Rovnaký prístup k futbalu by prijal aj u ich holandských rovesníkov. „Takýto prístup by mal mať každý mladý hráč. Môžete mať talent, ale to ešte neznamená, že niečo dosiahnete. Zabúdajú na to mnohí mladí chlapci v Holandsku. Futbal nie je len o kúskoch s loptou. Je to niečo viac a práve to sa mi páči na Trenčanoch. Niekedy je morálna sila a disciplína oveľa viac ako šikovnosť. Dnes je kopec talentovanejších hráčov, než som bol ja. Napriek tomu sa nedokážu presadiť. Idú iba za peniazmi, ale zabúdajú na prácu."

Ronald de Boer na záver dodal: „Prezrel som si pekné mesto a stretol len príjemných ľudí. Čo sa samotného klubu týka, vidím, že rastie správnym smerom. Chvíľu potrvá, pokiaľ sa dostane na požadovanú úroveň. Som však v súvislosti s trenčianskou budúcnosťou optimista. Vypočul som si trenčianske plány a viem, s akou energiou dokáže La Ling pracovať.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Dunajská Streda
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
1:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.9.2020

Kadák | Budú chcieť odčiniť zápas proti Linzu

Ôsme kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže spojí náš tím s maximálne rozbehnutým...

ASTV 24.9.2020

TiMS | Podporujeme rast futbalu v regióne, naši tréneri navštívili FK Melčice-Lieskové

Akadémie klubu AS Trenčín – This is my sen Academy je...

A-tím 23.9.2020

Šulek | Ideme do vedenia, ale potom nepridáme ďalšie góly

Štyri zo siedmich ligových duelov sme mali dobre rozohrané. Nedotiahli sme ich...

ASTV 23.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia dohrávaného 4. kola základnej časti Fortuna ligy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín