Aktuality - archiv 13.4.2008

V Petržalke vynikajúci výkon brankára AS Trenčín

Miloš Volešák: "Niektorých spoluhráčov som tak dobre hrať ešte nikdy nevidel."

Futbalisti AS Trenčín siahali na horúcej petržalskej pôde na senzačnú remízu. Sen o zisku bodu u lídra sa rozplynul až v 86. minúte. Dovtedy klapala defenzívna činnosť Trenčanov ako hodinky. Hrdinom dňa bol najmä Miloš Volešák. Brankár AS vyriešil množstvo nebezpečných situácií súpera. Po zápase ponúkol oficiálnemu klubovému webu nasledujúce myšlienky.

Čomu pripisuješ skutočnosť, že Trenčín trápil jednoznačného favorita prakticky po celý zápas?

Celé mužstvo bolo po taktickej stránke perfektne pripravené. Niektorí hráči nastúpili na nezvyčajných postoch, ale presne vedeli čo majú robiť. Všetci sme veľmi chceli prekvapiť. Každý hráč hral nie len za seba, ale aj za ostatných spoluhráčov. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi sme hrali oveľa defenzívnejšie. V súčasnej situácii sme ale nič iné hrať ani nemohli. Artmedia hrá v absolútnej pohode. Je na víťaznej vlne. My sme v totálne opačnej situácii.

Senzačný stav trval až do 86. minúty...

Nemôžem si pomôcť, ale myslím si, že sme dostali smolný gól. Kozák bol otočený chrbtom k bráne. Cez našich hráčov sa k nemu dostala lopta. Jeho strela prešla hádam cez troch našich hráčov. Zdá sa mi, že Csabovi prešla pomedzi nohy a že to ešte navyše niekto tečoval. Je to obrovská škoda. Na opačnej strane ale musím priznať, že predtým sme mali občas šťastie aj my. Rád by som ale poukázal aj na to, že napriek prevahe Artmedie, sme si zopár príležitostí vytvorili aj my. V dobrých príležitostiach sa ocitli Marček, Addai aj Hlohovský.

Čo sa dialo v kabíne cez prestávku a po zápase?

Zakaždým to bolo úplne odlišné. Po prvom polčase sme sa povzbudzovali, že musíme vydržať bez inkasovaného gólu čo najdlhšie. Počítali sme s tým, že s pribúdajúcim časom bude nervozita domácich rásť. Napokon nás zlomili. Po zápase sme boli smutní. Všetci sme odviedli svoje maximum. O to viac nás prehra mrzí. Veď stačilo vydržať už iba 6 minút.

Podal si v Petržalke životný výkon?

Nepovedal by som, že to bol môj životný výkon. Darilo sa mi, s tým súhlasím, ale musím vyzdvihnúť celú defenzívu mužstva. Mnohých zo spoluhráčov som v živote nevidel hrať tak dobre ako sa predviedli v nedeľu. Súperovi skazili mnohé príležitosti. Áno, mal som veľa roboty, ale väčšinou to boli situácie, ktoré sa dali riešiť. Pre brankára je dobre, keď má za sebou niekoľko dobrých zákrokov. Okamžite mu rastie sebavedomie. Na mne sa to prejavovalo aj v tom, že som spoluhráčov usmerňoval častejšie a hlasnejšie ako napríklad v zápasoch, keď sa mi až tak nedarí.

Nemal si pred zápasom čierne myšlienky o zranení?

Viem kam smeruje táto otázka. Presne pred dvoma rokmi som sa v Petržalke veľmi vážne zranil. Odvtedy som sa vlastne nikdy nedostal do tej pohody, ako predtým. Trošku som nad tým nešťastným zranením premýšľal, ale keď sa začal zápas, koncentroval som sa iba na dianie na ihrisku.

Na posledné stretnutie budú možno aj po čase v zlom spomínať Angelos Chanti a Martin Kasálek. Čo predchádzalo ich vzájomnému zraneniu?

Bolo to pri prvej šanci Artmedie. Štandardnú situáciu zahrali na vzdialenejšiu žrď. Na loptu vyskakoval Kasálek aj Chanti. Ich hlavy sa prudko stretli. „Kasa“ dohrával zápas s hlbokou a dlhou tržnou ranou, Angelos bol striedaný. Pri tvrdom kontakte prišiel o dva zuby. Okamžite bol prevezený do nemocnice.

Po zápase s lídrom nás čaká Senec. Čo očakávaš od súboja dvoch posledných mužstiev?

Zápas hráme až v pondelok. Máme tak dostatočný čas na prípravu. Myslím si, že Senec je súperom, s ktorým konečne môžeme pretrhnúť naše nešťastné obdobie bez výhry.

Autor: MS
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.2.2021

Corryn | Môžeme sa dostať do hornej šestky a musíme tomu veriť

Základná časť našej najvyššej futbalovej súťaže sa pomaly presúva k svojmu...

ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa