Aktuality - archiv 18.4.2013

Guľa: Verím, že Žilinu zdoláme

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie. Počas nasledujúcich štyroch víkendov však mužstvo čaká doslova krst ohňom. Tím okolo Miloša Volešáka narazí postupne na Žilinu, Trnavu, Slovan a Senicu. Hneď prvý zápas má pre nášho kormidelníka špeciálu príchuť.

Práve Žilina bude novým pôsobiskom trénera Guľu, ktorý na jej lavičku zasadne po skončení aktuálneho ročníka. „Postupnými krokmi sme sa dopracovali do fázy, že s týmto súperom neprehrávame. Akurát sme ich neporazili a to je tá najväčšia výzva. Chceme nad nimi vyhrať v zápase, ktorý je špeciálny aj z môjho pohľadu. Verím v charakter hráčov a verím, že Žilinu zdoláme,“ povedal šéf realizačného tímu AS. V posledných piatich vzájomných stretnutiach sme raz prehrali a štyrikrát remizovali.

Úradujúci majster na jar v lige ešte nevyhral. V siedmich zápasoch však iba štyrikrát inkasoval. Na druhej strane, len dvakrát skóroval. „MŠK na tom nie je výsledkovo najlepšie, ale postupom do finále Slovnaft Cupu splnilo čiastočný cieľ. Z tohto pohľadu môžu byť jeho hráči uvoľnenejší,“ komentoval Guľa. Nielen on vie, že súper na tom nie je herne najhoršie, trápi sa však s koncovkou.

Všetko nasvedčuje tomu, že počas víkendu nás čaká zaujímavé ligové stretnutie. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Nielen rečami, ale aj aktivitou na ihrisku. Preto nie sme v novej situácii. Nielen pred domácimi fanúšikmi chceme útočiť. Touto cestou chceme donútiť súpera k chybám. Musíme však byť aj ostražití pri kontrách. Naša obrana je ale dostatočne kompaktná a spolu s Milošom Volešákom je mimoriadne silná. Som presvedčený, že to potvrdíme aj v tomto zápase.“

Tréner Guľa naordinuje mužstvu rovnakú taktiku, ako v každom inom stretnutí. „Nemáme, čo tajiť. Budeme aktívni. Po zisku chcem ísť čo najrýchlejší smerom dopredu. Silní sme nielen zaujímavou prechodovou fázou, ale už aj z protiútokov a verím, že teraz aj zo štandardných situácií,“ dodal tréner AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 5.3.2021

eSport | Doli97 opäť v prestížnej FIFA PRO League

Päť slovenských a českých futbalových klubov v spoločnosti dvoch ešportových organizácií...

ASTV 4.3.2021

TiMS | Alexej Košík ďalším hráčom mesiaca, ktorý trénoval s prvým tímom

Jedným z nosných mládežníckych projektov This is my sen Academy je...

A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa