Aktuality - archiv 18.4.2013

Guľa: Verím, že Žilinu zdoláme

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie. Počas nasledujúcich štyroch víkendov však mužstvo čaká doslova krst ohňom. Tím okolo Miloša Volešáka narazí postupne na Žilinu, Trnavu, Slovan a Senicu. Hneď prvý zápas má pre nášho kormidelníka špeciálu príchuť.

Práve Žilina bude novým pôsobiskom trénera Guľu, ktorý na jej lavičku zasadne po skončení aktuálneho ročníka. „Postupnými krokmi sme sa dopracovali do fázy, že s týmto súperom neprehrávame. Akurát sme ich neporazili a to je tá najväčšia výzva. Chceme nad nimi vyhrať v zápase, ktorý je špeciálny aj z môjho pohľadu. Verím v charakter hráčov a verím, že Žilinu zdoláme,“ povedal šéf realizačného tímu AS. V posledných piatich vzájomných stretnutiach sme raz prehrali a štyrikrát remizovali.

Úradujúci majster na jar v lige ešte nevyhral. V siedmich zápasoch však iba štyrikrát inkasoval. Na druhej strane, len dvakrát skóroval. „MŠK na tom nie je výsledkovo najlepšie, ale postupom do finále Slovnaft Cupu splnilo čiastočný cieľ. Z tohto pohľadu môžu byť jeho hráči uvoľnenejší,“ komentoval Guľa. Nielen on vie, že súper na tom nie je herne najhoršie, trápi sa však s koncovkou.

Všetko nasvedčuje tomu, že počas víkendu nás čaká zaujímavé ligové stretnutie. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Nielen rečami, ale aj aktivitou na ihrisku. Preto nie sme v novej situácii. Nielen pred domácimi fanúšikmi chceme útočiť. Touto cestou chceme donútiť súpera k chybám. Musíme však byť aj ostražití pri kontrách. Naša obrana je ale dostatočne kompaktná a spolu s Milošom Volešákom je mimoriadne silná. Som presvedčený, že to potvrdíme aj v tomto zápase.“

Tréner Guľa naordinuje mužstvu rovnakú taktiku, ako v každom inom stretnutí. „Nemáme, čo tajiť. Budeme aktívni. Po zisku chcem ísť čo najrýchlejší smerom dopredu. Silní sme nielen zaujímavou prechodovou fázou, ale už aj z protiútokov a verím, že teraz aj zo štandardných situácií,“ dodal tréner AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 27.1.2023
AS Trenčín - MFK Vyškov
11:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2023

Príprava | Po nepremenených šanciach remíza proti Vyškovu

Zverenci trénera Mariána Zimena remizovali v zápase zimnej prípravy proti MSK...

ASTV 27.1.2023

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

A-tím 27.1.2023

A-tím | Lekan Okunola so zmluvou v AS Trenčín

Lekan Okunola posilní útočné rady nášho klubu. Devätnásťročný Nigérijčan si po niekoľko...

A-tím 26.1.2023

Príprava | Ďalším súperom český druholigista z Vyškova

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká pokračovanie zimnej prípravy. Tentokrát sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport