Aktuality - archiv 18.4.2013

Guľa: Verím, že Žilinu zdoláme

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie

Sezóna sa blíži k záveru a zverenci trénera Adriána Guľu sú stále v hre o pohárové umiestnenie. Počas nasledujúcich štyroch víkendov však mužstvo čaká doslova krst ohňom. Tím okolo Miloša Volešáka narazí postupne na Žilinu, Trnavu, Slovan a Senicu. Hneď prvý zápas má pre nášho kormidelníka špeciálu príchuť.

Práve Žilina bude novým pôsobiskom trénera Guľu, ktorý na jej lavičku zasadne po skončení aktuálneho ročníka. „Postupnými krokmi sme sa dopracovali do fázy, že s týmto súperom neprehrávame. Akurát sme ich neporazili a to je tá najväčšia výzva. Chceme nad nimi vyhrať v zápase, ktorý je špeciálny aj z môjho pohľadu. Verím v charakter hráčov a verím, že Žilinu zdoláme,“ povedal šéf realizačného tímu AS. V posledných piatich vzájomných stretnutiach sme raz prehrali a štyrikrát remizovali.

Úradujúci majster na jar v lige ešte nevyhral. V siedmich zápasoch však iba štyrikrát inkasoval. Na druhej strane, len dvakrát skóroval. „MŠK na tom nie je výsledkovo najlepšie, ale postupom do finále Slovnaft Cupu splnilo čiastočný cieľ. Z tohto pohľadu môžu byť jeho hráči uvoľnenejší,“ komentoval Guľa. Nielen on vie, že súper na tom nie je herne najhoršie, trápi sa však s koncovkou.

Všetko nasvedčuje tomu, že počas víkendu nás čaká zaujímavé ligové stretnutie. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Nielen rečami, ale aj aktivitou na ihrisku. Preto nie sme v novej situácii. Nielen pred domácimi fanúšikmi chceme útočiť. Touto cestou chceme donútiť súpera k chybám. Musíme však byť aj ostražití pri kontrách. Naša obrana je ale dostatočne kompaktná a spolu s Milošom Volešákom je mimoriadne silná. Som presvedčený, že to potvrdíme aj v tomto zápase.“

Tréner Guľa naordinuje mužstvu rovnakú taktiku, ako v každom inom stretnutí. „Nemáme, čo tajiť. Budeme aktívni. Po zisku chcem ísť čo najrýchlejší smerom dopredu. Silní sme nielen zaujímavou prechodovou fázou, ale už aj z protiútokov a verím, že teraz aj zo štandardných situácií,“ dodal tréner AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus