Aktuality - archiv 26.4.2013

Koncentrácia ako základ pre úspešný výsledok

Peter Čögley: „Ak budeme koncentrovaní ako v predchádzajúcich dueloch proti tomuto súperovi, budeme opäť úspešní“\r\n

Zverencov trénera Adriána Guľu čaká dnes (14.30) deviaty jarný zápas. Na pôde trnavského Spartaka budú bojovať aj o to, aby sa opäť dostali na vlnu pozitívnych výsledkov.

„Trnava je veľmi nepríjemný súper, napriek tomu, ako sa jej momentálne darí. Budú hrať ako o život, nemajú čo stratiť. Očakávam, že budú hrať priamočiaro a zbytočne nebudú špekulovať. Potrebujú body ako soľ,“ zamyslel sa nad najbližším súperom Peter Čögley.

Proti futbalistom z „malého Ríma“ sa nám v tejto sezóne darí. V dvoch zápasom sme získali plný počet bodov a celkové skóre 9:0 hovorí jasnou rečou. „Nemôžeme sa pozerať na to, čo bolo. Súper má vo svojom strede viacero skúsených futbalistov. Zmenili trénera, čo častokrát prináša pozitívny impulz. My sa však sústredíme sami na seba. Ak budeme koncentrovaní ako v predchádzajúcich dueloch proti tomuto súperovi, budeme opäť úspešní,“ pokračoval rodák zo Soblahova.

Zápas proti Žiline nedohral Daniel Bednárik. Devätnásťročný stopér uvidel po faule na súpera červenú kartu, vôbec prvú medzi mužmi. „S Beďom sme sa rozprávali aj na túto tému. Pre obrancu je červená karta normálna vec. Veľakrát sme zaujímaví iba vtedy, keď dostaneme gól, alebo sme vylúčení. Treba sa však pozrieť, akú prácu a s akým prehľadom tento mladý futbalista odvádza vzhľadom k tomu, že je nováčikom na corgoňligovej scéne,“ zastal si kolegu zo zadných radov Čögley.

O body sa chcú pobiť

V jarnej časti sa stal lídrom zadných radov. Päť inkasovaných gólov v deviatich zápasoch je pre ofenzívne ladený herný štýl Trenčína veľmi dobrá vizitka. Napriek tomu, že tím štyri kolá neokúsil chuť víťazstva, Peter Čögley vníma jarnú časť pozitívne. „Sme mladé mužstvo, ktoré sa má čo učiť, no zároveň viacerí z nás už majú skúsenosti. Po hernej stránke to z našej strany vôbec nie je zlé. Máme pred sebou ešte šesť zápasov a v hre je osemnásť bodov. Budeme sa snažiť pobiť sa o ne na ihrisku,“ dodal odhodlane bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa