Aktuality - archiv 29.4.2013

O osude stretnutia rozhodli dva momenty

Peter Čögley: „Za prehru si môžeme sami. Vedeli sme, že úvod si musíme ustrážiť“

Spartak sme zatlačili pred vlastné pokutové územie. Dlhé minúty sme jej hráčom nepožičali loptu, po zápas sme si vypočuli nejedno pochvalné slovo na našu hru, ale čo z toho, keď body zostali pri hradbách starej Trnavy.

O osude stretnutia rozhodli dva momenty. Tým prvým bol nevydarený vstup do zápasu a gól už po necelých sto dvadsiatich sekundách hry. „Za prehru si môžeme sami. Vedeli sme, že úvod si musíme ustrážiť. Nedá sa ale povedať, že by sme hrali zle. Musíme zlepšiť finálnu fázu. Potom to bude lepšie,“ povedal po stretnutí obranca Peter Čögley.

Práve jeho nedorozumenie s brankárom Milošom Volešákom zachránilo domácich od záverečného tlaku. Spätnú hlavičku neusmernil do rúk nášho brankára a Martin Vyskočil už nemal problém dotlačiť loptu do prázdnej brány.

„Vedel som, že mám priestor, aby som to zahral konštruktívne. Miloš vedel, že mu to budem dávať. Žiaľ, dopadlo to ako dopadlo. Beriem to na seba. Podobné situácie vyhľadávam aj na tréningu. Chcem hrať futbal a neodkopávať to kade tade. Toto sa mi však doposiaľ nestalo. Napriek všetkému, aj nabudúce by som to riešil rovnako,“ komentoval jeden z najväčších srdciarov v kabíne AS.

Ešte pred týmto momentom sa do dobrej streleckej pozície dostal dvakrát František Kubík. Ani raz ale nenamieril presne. „Pri kolmici od Kleščíka som prebral loptu. Chcel som to vystreliť krížom. Lopta skočila a ja som prekopol aj ochranné pletivo. Pri druhom momente to dopadlo podobne,“ komentoval smutný Kubík.

Práve nerovný terén bol jednou z prekážok, hoci nie rozhodujúcou, v ceste za lepším výsledkom. Aj podľa slov trénera Adriána Guľu bol nehodný najvyššej súťaže. „Nebolo pripravené na sto percent. Tráva bola vysoká. Možno tým niečo sledovali. Asi chceli eliminovať naše silné stránky. Nemôžeme sa však vyhovárať,“ dodal Kubík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus