Aktuality - archiv 29.4.2013

O osude stretnutia rozhodli dva momenty

Peter Čögley: „Za prehru si môžeme sami. Vedeli sme, že úvod si musíme ustrážiť“

Spartak sme zatlačili pred vlastné pokutové územie. Dlhé minúty sme jej hráčom nepožičali loptu, po zápas sme si vypočuli nejedno pochvalné slovo na našu hru, ale čo z toho, keď body zostali pri hradbách starej Trnavy.

O osude stretnutia rozhodli dva momenty. Tým prvým bol nevydarený vstup do zápasu a gól už po necelých sto dvadsiatich sekundách hry. „Za prehru si môžeme sami. Vedeli sme, že úvod si musíme ustrážiť. Nedá sa ale povedať, že by sme hrali zle. Musíme zlepšiť finálnu fázu. Potom to bude lepšie,“ povedal po stretnutí obranca Peter Čögley.

Práve jeho nedorozumenie s brankárom Milošom Volešákom zachránilo domácich od záverečného tlaku. Spätnú hlavičku neusmernil do rúk nášho brankára a Martin Vyskočil už nemal problém dotlačiť loptu do prázdnej brány.

„Vedel som, že mám priestor, aby som to zahral konštruktívne. Miloš vedel, že mu to budem dávať. Žiaľ, dopadlo to ako dopadlo. Beriem to na seba. Podobné situácie vyhľadávam aj na tréningu. Chcem hrať futbal a neodkopávať to kade tade. Toto sa mi však doposiaľ nestalo. Napriek všetkému, aj nabudúce by som to riešil rovnako,“ komentoval jeden z najväčších srdciarov v kabíne AS.

Ešte pred týmto momentom sa do dobrej streleckej pozície dostal dvakrát František Kubík. Ani raz ale nenamieril presne. „Pri kolmici od Kleščíka som prebral loptu. Chcel som to vystreliť krížom. Lopta skočila a ja som prekopol aj ochranné pletivo. Pri druhom momente to dopadlo podobne,“ komentoval smutný Kubík.

Práve nerovný terén bol jednou z prekážok, hoci nie rozhodujúcou, v ceste za lepším výsledkom. Aj podľa slov trénera Adriána Guľu bol nehodný najvyššej súťaže. „Nebolo pripravené na sto percent. Tráva bola vysoká. Možno tým niečo sledovali. Asi chceli eliminovať naše silné stránky. Nemôžeme sa však vyhovárať,“ dodal Kubík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 27.1.2023
AS Trenčín - MFK Vyškov
11:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2023

Príprava | Po nepremenených šanciach remíza proti Vyškovu

Zverenci trénera Mariána Zimena remizovali v zápase zimnej prípravy proti MSK...

ASTV 27.1.2023

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

A-tím 27.1.2023

A-tím | Lekan Okunola so zmluvou v AS Trenčín

Lekan Okunola posilní útočné rady nášho klubu. Devätnásťročný Nigérijčan si po niekoľko...

A-tím 26.1.2023

Príprava | Ďalším súperom český druholigista z Vyškova

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká pokračovanie zimnej prípravy. Tentokrát sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport