Aktuality - archiv 18.4.2008

AS Trenčín členom Holandskej obchodnej komory

Na stretnutí holandských podnikateľov bol hlavnou témou futbal.

Vstup holandských majiteľov do štruktúr AS Trenčín vzbudil pozornosť nielen na Slovensku, ale aj v krajine "tulipánov". Dianie v klube nesleduje len tamojšia široká verejnosť a médiá. Aktivity Tschen La Linga, Henka ter Braacka a Everta Kroona zaregistrovali aj silné obchodné a priemyselné kruhy.

Holandská obchodná komora je organizácia združujúca podnikateľské subjekty pôsobiace na Slovensku, ktoré majú priamu – finančnú alebo personálnu – väzbu na Holandsko. Jej cieľom je spájanie jednotlivých firiem. Funguje aj ako marketingový nástroj pre jednotlivé spoločnosti, snažiace sa o etablovanie na Slovensku. Členovia tejto organizácie sa pravidelne stretávajú na biznis koktajloch, odborných seminároch a prednáškach rôzneho druhu. Posledné stretnutie sa uskutočnilo aj za aktívneho zastúpenia AS Trenčín. Záštitu nad ním prebral holandský ambasádor a veľký fanúšik futbalu Rob Swartbol.

V príjemnom prostredí bratislavského podniku Archa pútal najväčšiu pozornosť jeden z majiteľov klubu Tschen La Ling. S krajanmi diskutoval nie len o svojej bohatej hráčskej kariére a nespochybniteľných úspechoch v podnikaní, ale aj o jeho najnovšej aktivite na Slovensku. Prítomných hostí oboznámil so svojími odvážnymi futbalovými plánmi: „Futbal nie je iba športový fenomén. V súčasnosti je to aj obrovský biznis. Našou prvoradou snahou v AS Trenčín je spojiť tieto dve odvetvia do jedného kompaktného celku,“ vysvetľoval svoju filozofiu bývalý reprezentant Oranjes.

V obklopení holandských biznismanov sa ocitli aj generálny manažér klubu Róbert Rybníček, komerčný riaditeľ klubu Ron de Bot a marketingový manažér Igor Schlesinger. Téma futbal sa rozoberala zo všetkých uhlov pohľadu. Pre predstaviteľov AS Trenčín to bolo prvé stretnutie s členmi významnej skupiny spájajúcej vyslancov krajiny "veterných mlynov" na Slovensku. Okrem nadviazania nových kontaktov, mala celá akcia aj hlboký spoločenský význam. „Som skutočne veľmi rád, že sme sa zúčastnili na tejto vydarenej akcii. Kedykoľvek v budúcnosti rád privítam možnosť zavítať medzi členov Holandskej obchodnej komory,“ zhrnul svoje pocity z biznis koktajlu Tschen La Ling.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

A-tím 18.7.2024

Príprava | V generálke prehra s tureckým Galatasarayom

Náš tím spod Čákovho hradu zaznamenal v generálke pred blížiacou sa sezónou prehru s...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa