Aktuality - archiv 19.5.2013

Kleščíka teší, ako mužstvo zvládlo zápas na kopaniciach

Peter Kleščík: „Hráme náročným štýlom, pri ktorom sa do bránenia musí aktívne zapájať aj záloha a útok. To sa nám v Myjave darilo“

Obranu dirigoval ako za starých čias. Stopér Peter Kleščík sa po zranení vrátil na trávniky v špičkovej forme. Spoločne s Ramónom tvoria silnú stopérsku dvojicu, ktorá v dôležitom zápase o Európsku ligu v Myjave (2:0) nedovolila súperovi skórovať ani raz.

„Počas celého týždňa sme sa zodpovedne pripravovali. Vedeli sme, že domáci tím bude v psychickej pohode, keďže desať zápasov neprehral. Naposledy všetky body stratili u nás v prvom jarnom kole a ich sériu sme chceli ukončiť opäť my. Ak by sme si nepripísali tri body a súper vyhrá, vedeli sme, že nás preskočí v tabuľke. To sme si však pripustiť nechceli,“ povedal po stretnutí Peter Kleščík.

Prvý polčas priniesol zaujímavé futbalové divadlo. Viacero sľubných gólových príležitostí však zostalo nevyužitých. „Cez prestávku sme si povedali, že naša šanca ešte príde a musíme ju za každú cenu premeniť. Vedeli sme, že iné ako víťazstvo si z kopaníc odviezť nemôžeme. Klobúk dolu pred chalanmi ako zápas zvládli,“ nešetril slovami chvály Kleščík.

Hoci si domáci vypracovali niekoľko dobrých gólových príležitostí, kvalitná obrana na čele s Petrom Kleščíkom zabezpečila, že brankár Miloš Volešák čelil prvej priamej strele do priestoru brány až v závere zápasu. „Nula na našom konte je dobrá vizitka. Dôležité bolo, že v obrannej činnosti pomáhalo celé mužstvo. Hráme náročným štýlom, pri ktorom sa do bránenia musí aktívne zapájať aj záloha a útok. To sa nám v Myjave darilo,“ vysvetľoval čadčiansky rodák.

Corgoňliga pokračuje v rýchlom slede. Už v stredu nás čaká ďalší dôležitý zápas v boji o pohárovú Európu. „Na oslavy víťazstva v Myjave nemáme čas. Už od dnes sa začína príprava na ďalší súboj. Matematika je jasná, ak chceme ísť do Európskej ligy, najlepšie bude vyhrať oba zostávajúce zápasy a nemusíme sa ohliadať na výsledky súperov,“ dodal na záver odhodlane Kleščík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok