Aktuality - archiv 23.5.2013

Hrať v európskych pohároch má svoju váhu, teší sa Kubík

František Kubík: "Toto mužstvo je mladé a perspektívne. Pre väčšinu je to najväčší úspech v kariére"

Zverenci trénera Adriána nenechali v dôležitom zápase proti Ružomberku nič na náhodu a pripísali si víťazstvo vo veľkom štýle. Priamemu konkurentovi spod Čebraťa nastrieľali päť gólov, ani jeden neinkasovali a nenechali nikoho na pochybách, že im miestenka do pohárovej Európy patrí zaslúžene.

„Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, nebol to jednoduchý zápas. Dôležité bolo, že nám v prvom polčase vyšli dve gólové akcie. Potom sa hrá už oveľa ľahšie. S divákmi sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Že je také výrazné nás teší dvojnásobne. Za povzbudzovanie počas celej sezóny im patrí vďaka,“ povedal tesne po zápase František Kubík.

Práve rýchlonohý krídelník naštartoval tím úvodným gólom a po prestávke pridal ďalší. Okrem dvoch presných zásahov žiaril aktivitou smerom dopredu, keď svojim spoluhráčom pripravoval gólové šance. „S dvoma gólmi môžem prejaviť spokojnosť. Vďaka za ne patrí celému tímu. Bez nich by som to nezvládol,“ pochválil spoluhráčov niekdajší hráč Haagu, Krasnodaru, či Simferopoľa.

Výrazné víťazstvo nad Ružomberkom nám zabezpečilo aj postup do druhého predkola Európskej ligy. Záver súťaže mužstvo zvláda najmä po taktickej a psychickej stránke. „Veľmi dobre sme si uvedomovali, o čo hráme. Toto mužstvo je mladé a perspektívne. Pre väčšinu je to najväčší úspech v kariére. Hrať v európskych pohároch má svoju váhu. Sme veľmi radi, že sme to zvládli a nahliadneme do druhej najprestížnejšej klubovej súťaže starého kontinentu,“ tešil sa dvadsaťštyriročný rodák z Prievidze.

Napriek výraznému úspechu sa ligová sezóna ešte neskončila. Dvojbodová strata na Senicu ešte dáva šancu na strieborný stupienok. A tak je v nedeľu na pôde Zlatých Moraviec stále o čo hrať. „Na oslavy ešte nedozrel čas. Máme pred sebou záverečný zápas. Pôjdeme do neho uvoľnene, ale naplno,“ dodal na záver odhodlane Kubík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok