Aktuality - archiv 18.6.2013

UEFA má k nášmu štadiónu šestnásť pripomienok

Inšpekcia UEFA si v piatok prezrela štadióna na Sihoti a v pondelok zaslala svoje pripomienky

Štadión na Sihoti zažil v piatok podrobnú prehliadku, o ktorú sa postarali inšpektori Európskej futbalovej federácie (UEFA). Dôvodom ich návštevy je zápas druhého predkola Európskej ligy. Stretnutia tejto fázy súťaže sú na programe 18. a 25. júla.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického spoznajú svojho súpera o týždeň v pondelok 24. júna. Žreb prvých dvoch predkôl v poradí druhej európskej pohárovej súťaže sa uskutoční vo švajčiarskom Nyone. Už dnes však vieme podmienky, ktoré treba splniť, aby sme mohli druhé predkolo odohrať na domácom trávniku.

„Inšpektori si prezreli náš štadión a videli aj štadión v Dubnici. Ten sme uviedli ako záložný. Na jednom z nich budeme hrať,“ prezradil generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a pokračoval: „Už v pondelok nám prišla odpoveď od UEFA. Bolo v nej šestnásť pripomienok, ktoré nás delia od zápasu Európskeho pohára na domácom štadióne. Ak sa nám to nepodarí splniť, budeme musieť nastúpiť v Dubnici.“

Šestnásť pripomienok sa týka rôznych oblastí. Ide o zázemie pre hráčov, parkovacie miesta, priestory VIP, pracovné podmienky pre zástupcov médií, sociálne zázemie pre fanúšikov, priestory pre prvú pomoc, hosťujúci sektor a získanie licencie pre našu umelú trávu, ktorá síce spĺňa stanovené podmienky, ale UEFA potrebuje uskutočniť testovanie vlastností nášho ihriska.

„Neradi by sme naše mesto pripravili o tento historický zápas. Nebude však ľahké všetko pripraviť tak, aby dal delegát zápasu povolenie odohrať stretnutie. Vieme v akom stave je štadión na Sihoti. Mesto do neho veľmi dlho neinvestovalo. Posledná rekonštrukcia sa robila pred dvoma rokmi, keď sme postúpili do najvyššej súťaže. Klub vtedy investoval okolo 300 000 eur, aby sme mohli hrať Corgoň ligu doma. Pre zápasy európskych pohárových súťaží je to však samozrejme nedostatočné,“ dodal generálny manažér AS, ktorému pribudla na čele ďalšia vráska.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
5:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

ASTV 29.11.2022

A-tím | Zimen a Letenay spokojní s prístupom celého tímu

Druhý zápas zimnej Tipsport ligy priniesol druhé víťazstvo tímu Mariána Zimena. Po...

ASTV 29.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

A-tím 29.11.2022

Tipsport liga | Vysoké víťazstvo proti Trnave vďaka skvelému prvému polčasu

Zverenci trénera Mariána Zimena uspeli aj v druhom zápase zimnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport