Aktuality - archiv 5.5.2008

Gergel: Už sme nemali čo stratiť

Roman Gergel mal prsty vo víťaznom góle Davida Depetrisa.

Dlhých sedemnásť zápasov boli hráči a fanúšikovia AS Trenčín bez slastného pocitu víťazstva. Naposledy sa z plného bodového zisku radovali 22. septembra v domácom dueli proti Zlatým Moravciam. Trenčania nedokázali získať tri body ani v súbojoch s najväčšími rivalmi v boji o zotrvanie medzi elitou až prišiel na Sihoť finalista Slovenského pohára a veľký ašpirant na konečné tretie miesto Spartak Trnava. Zverenci trénera Martina Stana po góloch Branislava Jašureka a Davida Depetrisa zvíťazili 2:1 a po viac ako siedmich mesiacov bodovali naplno.

„Išli sme za víťazstvom a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Veď to je náš prvý jarný trojbodový zápis. Dúfam, že do konca sezóny ešte nejaké body získame. Najlepšie hneď v ďalšom stretnutí,“ povedal po stretnutí nádejný stredopoliar Roman Gergel a doplnil: „Povedali sme si, že nemáme čo stratiť. Išli sme si zahrať a možno práve to bolo najdôležitejšie. Veľmi nám pomohol aj Braňov gól hneď v úvode. Spadla z nás nervozita.“

Nevýrazný Spartak postrádal viacero opôr. „Chýbali im viaceré individuality ako Barčík alebo Hruška. Majú však dostatočne silný a široký káder, aby ich mohli nahradiť. Aj na moje prekvapenie sa však nedostali do veľkého ohrozenia našej bránky,“ komentoval Gergel hrajúci počas sezóny na viacerých ofenzívnych postoch. „Prakticky je mi jedno kde nastúpim. Záleží na tom ako sa v úvode chytím, potom to už ide samo. Proti Trnave to bolo v mojom podaní od začiatku síce trochu kostrbaté, ale v druhom polčase sa to už zlepšilo,“ dodal na záver mladík, ktorý našiel v rozhodujúcom momente v šestnástke súpera milimetrovou prihrávkou strelca víťazného gólu Depetrisa.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

ASTV 14.7.2020

Komunita | Odštartovali sme tohtoročné Hviezdy deťom, ktoré budú tento rok inak

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

ASTV 14.7.2020

Corryn | Dostali sme šancu zakončiť sezónu pozitívne

Už dnes nás čaká jedno z najdôležitejších stretnutí aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na...

A-tím 13.7.2020

A-tím | Američan Ikoba novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou posilou do ofenzívy AS Trenčín sa stal americký útočník Eduvie Ikoba....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak