Aktuality - archiv 28.6.2013

Európsku ligu nebudeme hrať v Trenčíne

Róbert Rybníček: „Emócie treba dať bokom a pozrieť sa na celú vec racionálne“

Zápas druhého predkola Európskej ligy UEFA proti IFK Göteborg odohráme s veľkou pravdepodobnosťou na futbalovom štadióne v Dubnici nad Váhom. Definitíva padla v priebehu tohto týždňa po dôkladnom zvážení všetkých dostupných faktov.

„Prvou alternatívou bol pre nás domáci štadión na Sihoti. Pred pár dňami sme ešte stále dúfali, že sa nám to podarí dotiahnuť do úspešného konca. Emócie však treba dať bokom a pozrieť sa na celú vec racionálne. Veríme, že Dubničania nám vyjdú v ústrety pri zvládnutí organizácie tohto stretnutia. Vieme, že majú skúsenosti a ich pomoc a rady určite uvítame. Ak by sme sa predsa len nedohodli, čo ale nepredpokladáme, ďalšími možnosťami je pre nás Senec a Žilina,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

„Futbalový štadión v Trenčíne nie je spôsobilý na podobné stretnutia. Mali sme veľa práce, aby sme ho dali dokopy aspoň pre zápasy Corgoň ligy. Je to frustrujúci pocit, ktorý máme už od návštevy inšpektorov UEFA, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ pokračoval výkonný šéf klubu.

Investícia do prispôsobenia Mestského štadióna na Sihoti pre potreby druhého predkola Európskej ligy UEFA sa podľa našich prepočtov pohybuje od 40 000 do 50 000 eur. „Klub na to financie nemá. Pred dvoma rokmi sme z vlastných zdrojov dali do štadióna približne 300 000 eur. Dnes by sa opäť investovalo do niečoho, čo treba skôr zbúrať. Ani mesto dnes nie je v situácii, aby si tento luxus dovolilo. Preto sme zvoli lacnejšiu alternatívu a racionálnejšiu. Veríme, že aj mesto Trenčín nám v tejto veci pomôže. Dubnica je dostatočne blízko a zázemie štadióna je na takej úrovni, aby si naši fanúšikovia mohli vychutnať súboj proti Göteborgu. Dúfame, že naše rozhodnutie pochopíte a svojou prítomnosťou a hlasivkami nás poženiete v Dubnici k postupu do ďalšieho kola,“ dodal Rybníček.

Ďalším nezanedbateľným faktom, ktorý výrazne zavážil, je skutočnosť, že v prípade postupu do tretieho predkola súťaže by sme museli aj tak hľadať náhradnú alternatívu.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
15:30 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 21. kolo, 1.3.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 26.2.2020

Príprava | Víťazstvo proti druholigistovi z Púchova

Zverenci trénera Norberta Hrnčára zdolali v prípravnom zápase druholigový MŠK Púchov 3:1...

ASTV 26.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#43)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 25.2.2020

FL | Informácie k zápasu proti Seredi v Zlatých Moravciach

Zápas nasledujúceho 21. kola odohráme na štadióne v Zlatých Moravciach. „Doma“ sa...

A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak