Aktuality - archiv 11.7.2013

S túžbou zachovať si pozitívnu energiu

Štvrtková TB AS Trenčín pred začiatkom sezóny 2013/2014

Na vydarenú sezónu by sme pod Čákovým hradom radi nadviazali aj v nasledujúcom období. "Budeme sa snažiť udržať vzostupný trend našej výkonnosti a znovu prinášať ľuďom nadšenie a pozitívnu energiu. Chceme víťaziť a neklesať pod latku, ktorú sme si nastavili vlastnou tvrdou prácou. Nebudem konkretizovať naše ciele, čo sa týka umiestnenia v lige, ale držíme sa filozofie, že najdôležitejší je vždy najbližší zápas," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii v hoteli Elizabeth generálny manažér AS Róbert Rybníček.

Príprava mužstva na novú sezónu trvala päť týždňov, počas ktorých okrem krátkeho sústredenia vo Svitavách hráči absolvovali aj sedem prípravných stretnutí s bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy, 1 prehra. Najlepším strelcom klubu bol autor šiestich gólov Tomáš Malec. "Opäť sme do mužstva zapojili mladých a perspektívnych hráčov, pretože naším dlhodobým cieľom je vychovávať ich a pomáhať im neustále sa zlepšovať," pripomenul hlavný tréner Ľuboš Nosický, ktorý na tomto poste vystriedal úspešného Adriána Guľu.

"Káder zostal z veľkej väčšiny nezmenený, kostra tímu je sformovaná, takže sme sa snažili čo najlepšie sa pripraviť, pretože nás čaká náročný vstup do sezóny nielen v domácej súťaži, ale aj v Európskej lige. Mužstvo je síce mladé, ale zároveň už aj skúsené. Chceme predvádzať ofenzívny futbal, dominovať v herných činnostiach a krok po kroku sa ešte zlepšovať," podotkol Nosický, podľa ktorého priniesol odchod Stanislava Lobotku do Ajaxu Amsterdam impulz a výraznú motiváciu do hráčskej kabíny. Káder AS Trenčín opustil aj František Kubík, ktorý prestúpil do ukrajinského Arsenalu Kyjev.

V Trenčíne chcú naďalej pracovať vysoko profesionálne po všetkých stránkach. "Naším zámerom je finančná konsolidácia klubu a zlepšovanie jeho infraštruktúry. V súvislosti s aktivitou SFZ týkajúcou sa štadiónov by sme do konca júla mali mať dokončený projekt nového štadióna, ktorý by mal vyrásť na mieste toho terajšieho, našou ambíciou je jeho kapacita 12-tisíc miest. Ďalej sa zameriavame na projekt našej futbalovej akadémie, pre ktorú by v prvej fáze mali vzniknúť dve umelé hracie plochy. Spolu s holandskými majiteľmi máme v klube svoju dlhodobú víziu, za ktorou smerujeme," neskrýval odhodlanie Róbert Rybníček.

Káder AS Trenčín v nadchádzajúcej sezóne 2013/2014:
Brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Róbert Bačík
Obrancovia: Lukáš Skovajsa, Milan Rundič, Daniel Bednárik, Peter Čögley, Lukáš Ďuriška, Peter Kleščík, Matúš Bero, Ramón Rodríguez da Silva, Róbert Mazáň, Mário Tóth
Stredopoliari: Damián Bariš, Patrik Mišák, Aldo Omar Baéz, Tomáš Brigant, Marek Frimmel, Jakub Holúbek, Peter Mazan, Karol Mondek, Samuel Štefánik, Haris Hajradinovič
Útočníci: Tomáš Malec, William Alves de Oliveira, Fanendo Adi, Gabriel Bezák, Gino van Kessel (na príchode sa pracuje)

Realizačný tím:
Tréner: Ľuboš Nosický
Asistenti trénera: Martin Ševela, Dušan Kramlík
Tréner brankárov: Roman Hodál
Videoanalytik: Branislav Haviernik
Konzultant: Gideon van der Wee
Manažér A-tímu: Drahoslav Bočák
Lekár mužstva: Jozef Takáč
Maséri: Jozef Liška, Tomáš Homola
Vedúci mužstva: Jozef Hollý

Autor: sita, tomáš somr
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio