Aktuality - archiv 15.5.2008

Postoj Csabu Horvátha k riešeniu fanúšikov AS disciplinárnou komisiou SFZ

Kapitán AS Trenčín ďakuje fanúšikom za celoročnú podporu

Je pre mňa cťou hrávať pred vernými a inteligentnými fanúšikmi podporujúcimi AS Trenčín. Aj v čase neúspechov stojíte pri nás, čo nám v najťažších chvíľach dodáva vieru a silu. V podobnom duchu sa nieslo aj vyhlásenie hráčskej kabíny adresované disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu. Tá už dlhodobo rieši situáciu súvisiacu s fanúšikmi AS Trenčín. Predstavitelia DK SFZ poukazujú najmä na opakujúce sa zapaľovanie transparentov v priestoroch tribúny našich fans ako aj na používanie dymovníc. Ak sa situácia v sektore nezlepší, bude AS Trenčín – čiže aj hráči a fanúšikovia spolutvoriaci klub – potrestaný vysokou finančnou pokutou a ďalšími postihmi.

Po štvrtkovom zasadnutí DK SFZ musel klub prijať prvé opatrenia. Počas celého zápasu proti Dubnici bude sektor našich priaznivcov monitorovaný kamerovým systémom. V sektore budú ďalej členovia SBS resp. usporiadatelia chrániaci našich fanúšikov a zároveň dohliadajúci na to, aby sa nezapaľovali transparenty a aby sa nepoužívali dymovnice a ďalšia pyrotechnika. Veríme, že všetky tieto opatrenia budú zbytočné, a že svojím slušným povzbudzovaním nedáte zodpovedným zložkám najmenšiu príčinu na potrestanie klubu.

Postoj hráčov ako i celého klubu je v tejto otázke jednotný. Za našimi fanúšikmi stojíme. Sme Vám vďační za to, že nás podporujete nie len doma, ale aj na ihriskách súperov. Veľmi nás potešila aj Vaša početná návšteva v Ružomberku ako aj všetky Vaše doterajšie prejavy podpory. V mene hráčskej kabíny sa obraciam na všetkých fanúšikov AS Trenčín. Nekazte svoje vynaliezavé povzbudzovanie zbytočnými prvkami, ktoré nielenže znevažujú Vašu fantastickú robotu, ale navyše pútajú pozornosť disciplinárnej komisie a dávajú jej do rúk argumenty na potrestanie Nášho klubu. Jeho súčasťou nie sú iba funkcionári, realizačný tím a hráči. Jeho pevnou súčasťou sú aj všetci naši priaznivci.

Vážení priatelia, na záver mi dovoľte, aby som Vás srdečne pozval na najbližší zápas AS. Derby s Dubnicou sa vždy nesie v špeciálnej – rivalskej – atmosfére. Dokážte všetkým zúčastneným – vrátane delegátov a rozhodcov – že Vašou prirodzenosťou je povzbudzovať slušne, vtipne, hlučne - bez používania dymovníc a zapaľovania ohňov. My sa naopak budeme revanšovať čo najlepším výkonom.

Csaba Horváth, kapitán AS Trenčín

Autor: csh
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio