Aktuality - archiv 15.5.2008

Postoj Csabu Horvátha k riešeniu fanúšikov AS disciplinárnou komisiou SFZ

Kapitán AS Trenčín ďakuje fanúšikom za celoročnú podporu

Je pre mňa cťou hrávať pred vernými a inteligentnými fanúšikmi podporujúcimi AS Trenčín. Aj v čase neúspechov stojíte pri nás, čo nám v najťažších chvíľach dodáva vieru a silu. V podobnom duchu sa nieslo aj vyhlásenie hráčskej kabíny adresované disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu. Tá už dlhodobo rieši situáciu súvisiacu s fanúšikmi AS Trenčín. Predstavitelia DK SFZ poukazujú najmä na opakujúce sa zapaľovanie transparentov v priestoroch tribúny našich fans ako aj na používanie dymovníc. Ak sa situácia v sektore nezlepší, bude AS Trenčín – čiže aj hráči a fanúšikovia spolutvoriaci klub – potrestaný vysokou finančnou pokutou a ďalšími postihmi.

Po štvrtkovom zasadnutí DK SFZ musel klub prijať prvé opatrenia. Počas celého zápasu proti Dubnici bude sektor našich priaznivcov monitorovaný kamerovým systémom. V sektore budú ďalej členovia SBS resp. usporiadatelia chrániaci našich fanúšikov a zároveň dohliadajúci na to, aby sa nezapaľovali transparenty a aby sa nepoužívali dymovnice a ďalšia pyrotechnika. Veríme, že všetky tieto opatrenia budú zbytočné, a že svojím slušným povzbudzovaním nedáte zodpovedným zložkám najmenšiu príčinu na potrestanie klubu.

Postoj hráčov ako i celého klubu je v tejto otázke jednotný. Za našimi fanúšikmi stojíme. Sme Vám vďační za to, že nás podporujete nie len doma, ale aj na ihriskách súperov. Veľmi nás potešila aj Vaša početná návšteva v Ružomberku ako aj všetky Vaše doterajšie prejavy podpory. V mene hráčskej kabíny sa obraciam na všetkých fanúšikov AS Trenčín. Nekazte svoje vynaliezavé povzbudzovanie zbytočnými prvkami, ktoré nielenže znevažujú Vašu fantastickú robotu, ale navyše pútajú pozornosť disciplinárnej komisie a dávajú jej do rúk argumenty na potrestanie Nášho klubu. Jeho súčasťou nie sú iba funkcionári, realizačný tím a hráči. Jeho pevnou súčasťou sú aj všetci naši priaznivci.

Vážení priatelia, na záver mi dovoľte, aby som Vás srdečne pozval na najbližší zápas AS. Derby s Dubnicou sa vždy nesie v špeciálnej – rivalskej – atmosfére. Dokážte všetkým zúčastneným – vrátane delegátov a rozhodcov – že Vašou prirodzenosťou je povzbudzovať slušne, vtipne, hlučne - bez používania dymovníc a zapaľovania ohňov. My sa naopak budeme revanšovať čo najlepším výkonom.

Csaba Horváth, kapitán AS Trenčín

Autor: csh
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (0:3).

ASTV 15.7.2020

Šemrinec | Mali sme ísť do vedenia, mohlo to byť opačne

Hoci Igor Šemrinec trikrát inkasoval, mužstvo podržal. Po zápase mal však od...

ASTV 15.7.2020

Čatakovič | Nepremenili sme šance, mali sme viac ako jednu

Hamza Čatakovič bol jedným z hráčov, ktorým sa nepodarilo premeniť v utorňajšom...

A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak