Aktuality - archiv 17.7.2013

Bez veľkých očakávaní, ale zdravo sebavedomí

Peter Kleščík: „Chceme sa pobiť o možnosť hrať proti ešte kvalitnejšiemu súperovi“

Zápas druhého predkola Európskej ligy proti IFK Göteborg je pre celé mužstvo AS Trenčín veľkou premiérou na európskej futbalovej scéne. Dvojnásobný víťaz Pohára UEFA a špičkový klub švédskej ligy je pre tím okolo kapitána Miloša Volešáka doposiaľ najväčšou výzvou v kariére.

„Tešíme sa na tento dvojzápas. Necestovali sme s veľkými očakávaniami, ale sme zdravo sebavedomí. Veríme, že to dobre dopadne. Ak podáme náš optimálny výkon, môžeme priniesť dobrý výsledok,“ povedal šéf kabíny a ďalší zo skúsených hráčov Peter Kleščík doplnil: „Nikdy sme niečo podobné nezažili. Musíme si z toho vziať maximum skúseností. Našim cieľom je jediné. Chceme sa pobiť o možnosť hrať proti ešte kvalitnejšiemu súperovi.“

Realizačný tím nazbieral dostatok informácií o súperovi. Švédska liga je totiž v plnom prúde, keďže sa hrá systémom jar - jeseň. „Hrajú silový futbal vo vysokom tempe. Loptu príliš nedržia na kopačkách, ale sústreďujú sa na rýchle protiútoky a štandardné situácie. Budeme dobre pripravení. Je len na nás, ako sa s tým popasujeme na ihrisku,“ povedal na adresu súpera Volešák. Podľa slov Petra Kleščík nás čaká rýchly, ostrovný futbal.

Po vypapríchode holandského majiteľa klub síce dol do druhej ligy, ale po trojročnej konsolidácii prišiel návrat do najvyššej súťaže a dnes aj vstup do pohárovej Európy. Jedným z hráčov, ktorý zažil všetko zlé, ale aj to dobré je Aldo Baéz. „Pamätám si, kde sme boli. Ako sme bojovali o návrat do Corgoň ligy. Preto si musíme tento úspech vážiť. Je to výborný pocit, ktorý si chceme vďaka ďalšej práci zachovať,“ povedal na záver Baéz.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus