Aktuality - archiv 25.7.2013

Zápas vyhrala skvelá partia, povedal Čögley

Peter Čögley: „Potvrdili sme, že nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína“\r\n

Bravúrne zvládnutý zápas. S ostatným víťazom Švédskeho pohára sme po výbornom výkone zvíťazili (2:1) a zabezpečili si postup do 3. predkola Európskej ligy.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického nastúpili na odvetný zápas proti švédskemu veľkoklubu s odhodlaním. Fanúšikovia pre nich pripravili bielo-červenú tribúnovú choreografiu a možno aj to ich nakoplo k skvelému výkonu. „Už vonku sme sa presvedčili, že súper je hrateľný. Hrali sme oslabení a možno aj preto nás nemali prečítaných. Nevedeli, akú silu predstavujeme v plnom zložení. Podarilo sa nám minimalizovať počet chýb. Predviedli priamočiary futbal,“ zamyslel sa po záverečnom hvizde Peter Čögley.

Súper s niekoľkonásobne vyšším rozpočtom a bohatou históriou napriek predzápasovým sebavedomým vyhláseniam skrotol veľmi rýchlo. „Bolo vidieť, že z nás majú rešpket. Potvrdili sme, že  nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína. Verím, že na nás len tak ľahko nezabudnú,“ usmieval sa bývalý mládežnícky reprezentant.

Do stretnutia sme síce nastúpili opatrne, no už po pár minútach sme sa osmelili a predvádzali výkony, na aké sú priaznivci zvyknutí na domácej tráve. „Vedeli sme, že remíza nič nerieši, ale ani sme sa nechceli naháňať. Hrali sme jednoducho, boli sme trpezliví a zároveň aj aktívni. V horúcom počasí sme predvádzali fyzicky náročný futbal. Ukázalo sa, že tréningová drina sa oplatila. Z Göteborgu som mal pocit, že po kondičnej stránke zaostávali,“ povedal ma margo súboja rodák z Trenčianskej Turnej.

Gólovo sa opäť predviedol Fanendo Adi. Nigérijský útočník k štyrom gólom z Corgoň ligy pridal ďalšie dva v pohárovej Európe. „Vidieť na jeho hre veľký progres. Naučil sa hrať pre kolektív. V prvom rade je tímový a bojuje za nás a my za neho. Keď budeme na ihrisku makať a on dávať góly, bude to výborné. Základom našich úspechov je skvelá partia. Tá vyhráva zápasy,“ prezradil Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio