Aktuality - archiv 25.7.2013

Zápas vyhrala skvelá partia, povedal Čögley

Peter Čögley: „Potvrdili sme, že nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína“\r\n

Bravúrne zvládnutý zápas. S ostatným víťazom Švédskeho pohára sme po výbornom výkone zvíťazili (2:1) a zabezpečili si postup do 3. predkola Európskej ligy.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického nastúpili na odvetný zápas proti švédskemu veľkoklubu s odhodlaním. Fanúšikovia pre nich pripravili bielo-červenú tribúnovú choreografiu a možno aj to ich nakoplo k skvelému výkonu. „Už vonku sme sa presvedčili, že súper je hrateľný. Hrali sme oslabení a možno aj preto nás nemali prečítaných. Nevedeli, akú silu predstavujeme v plnom zložení. Podarilo sa nám minimalizovať počet chýb. Predviedli priamočiary futbal,“ zamyslel sa po záverečnom hvizde Peter Čögley.

Súper s niekoľkonásobne vyšším rozpočtom a bohatou históriou napriek predzápasovým sebavedomým vyhláseniam skrotol veľmi rýchlo. „Bolo vidieť, že z nás majú rešpket. Potvrdili sme, že  nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína. Verím, že na nás len tak ľahko nezabudnú,“ usmieval sa bývalý mládežnícky reprezentant.

Do stretnutia sme síce nastúpili opatrne, no už po pár minútach sme sa osmelili a predvádzali výkony, na aké sú priaznivci zvyknutí na domácej tráve. „Vedeli sme, že remíza nič nerieši, ale ani sme sa nechceli naháňať. Hrali sme jednoducho, boli sme trpezliví a zároveň aj aktívni. V horúcom počasí sme predvádzali fyzicky náročný futbal. Ukázalo sa, že tréningová drina sa oplatila. Z Göteborgu som mal pocit, že po kondičnej stránke zaostávali,“ povedal ma margo súboja rodák z Trenčianskej Turnej.

Gólovo sa opäť predviedol Fanendo Adi. Nigérijský útočník k štyrom gólom z Corgoň ligy pridal ďalšie dva v pohárovej Európe. „Vidieť na jeho hre veľký progres. Naučil sa hrať pre kolektív. V prvom rade je tímový a bojuje za nás a my za neho. Keď budeme na ihrisku makať a on dávať góly, bude to výborné. Základom našich úspechov je skvelá partia. Tá vyhráva zápasy,“ prezradil Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa