Aktuality - archiv 27.7.2013

Adi: Ukázali sme, že nie sme hociakým klubom

Fanendo Adi: „Do zápasu sme nastupovali s myšlienkami zvíťaziť, to bolo dôležité“

Stal sa domácim hrdinom. Fanendo Adi potvrdil skvelú formu v úvode jesene a vďaka individuálnej technike dvoma gólmi výraznou mierou pomohol k postupu do tretieho predkola Európskej ligy UEFA.

Po stretnutí proti IFK žiaril šťastím. Svoje prvé dva góly na európskej scéne si patrične užíval. Radosť z postupu cez jeden z najúspešnejších klubov zo severu Európy bola veľká. „Je to skvelý pocit. Do zápasu sme nastupovali s myšlienkami na víťazstvo. To bolo dôležité. Boli sme naladení na úspech,“ povedal po stretnutí usmiaty Nigérijčan.

Viac ako stodeväťdesiat centimetrov vysoký útočník načal súpera po štvrťhodine hry a v druhom polčase pridal aj druhý úspech. V oboch prípadoch ukázal čuch na góly. Dvakrát si vychutnal brankára a zavesil do značne odkrytej brány. „Bez spoluhráčov by som góly nedal. V oboch prípadoch mi výrazne pomohli. Ukázali sme, že aj slovenská liga má svoju kvalitu a taktiež, že Trenčín nie je hociakým klubom,“ pokračoval rodák z Lagosu.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického podali najlepší výkon v začínajúcej sa sezóne. Papierového favorita prekvapili aktívnou hrou. Fyzicky náročný herný štýl produkovali počas celých deväťdesiat minút a súpera nepustili do zápasu. „Snažili sme sa hrať technicky a zdravo agresívne. Najmä v strede poľa, kde sa nám darilo zbierať lopty. Súper hral na dlhé lopty, ale v obrannej činnosti sme mali navrch,“ dodal na záver Adi.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa