Aktuality - archiv 27.7.2013

Zomrel fyzioterapeut Dick van Toorn

Smutná správa nielen pre trenčiansku futbalovú rodinu prišla len pár hodín po historickom postupe v Európskej lige

Smutná správa nielen pre trenčiansku futbalovú rodinu prišla len pár hodín po historickom postupe v Európskej lige UEFA. Vo veku 80 rokov skonal v piatok podvečer holandský fyzioterapeut Dick van Toorn. Legendárny novodobý šaman, ako prezývali skúseného odoborníka médiá, pracoval aj pre AS Trenčín. Pod Čákov hrad prišiel spoločne s majiteľom klubu Tschenom La Lingom. Odvtedy pomohol mnohým našim hráčom.

Jeden z najvyhľadávanejších fyzioterapeutov svoje doby sa celý život pohyboval vo futbalovom prostredí a menoslov jeho klientov je doslova impozantný. Pomoc u neho hľadali Johan Cruijff, Ruud Krol, Hristo Stoičkov, José Maria Bakero, Ronald Koeman, Robert Prosinečki, Marco van Basten, Ruud Gullit, Jean-Marie Pfaff, Erik Gerets, Predrag Mijatović, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, ale aj česká tenistka Jana Novotná.

Dick van Toorn nepracoval tradičnými postupmi. Výsledky jeho práce však boli nespochybniteľné. V pamäti ho má aj Arjen Robben, ktorý mal v roku 2008 podľa terapeutov Realu Madrid pauzovať pre natiahnutý sval päť týždňov. Na trávniky sa však vrátil po štrnástich dňoch. „Nebudem hovoriť nič negatívne proti lekárskemu tímu Realu Madrid. Ja ale pracujem odlišne. Musím povedať, otvoril som im oči,“ povedal vtedy Van Toorn.

Netradičné metódy potvrdil aj náš kapitán Miloš Volešák. „Má zaujímavé metódy. Všetci sme si mysleli, že natiahnutý sval sa najlepšie vylieči, keď ho nebudeme zaťažovať. On má opačný názor. Hneď treba daný sval zaťažiť. Vymyká sa to norme, na ktorú sme boli zo Slovenska zvyknutí. Po plastike kolena a po prehliadke mi navrhol cviky, ktoré mám robiť. Absolvoval som ich v jeho špeciálne upravenej posilňovni. Sú tam aj prístroje, ktoré som nikdy v živote nevidel. Ak je niekto zranený, tak tam musí chodiť trikrát denne celý týždeň, vrátane víkendu,“ povedal pred troma rokmi pre profutbal.sk Volešák.

Dick van Toorn bol výnimočný a pre klub bolo cťou pracovať s odborníkom takého kalibru. Aj on pomohol nastaviť cestu, ktorou dnes kráčame. Česť jeho pamiatke!

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus