Aktuality - archiv 20.5.2008

Deň klaunov aj za účasti mládežníkov AS Trenčín

Futbalový klub podporuje benefičné podujatie financujúce návštevy Klaunov u detí v špecializovaných sociálnych, vzdelávacích a zdravotníckych zariadeniach.

V sobotu 24. mája sa centrum Trenčína zmení na "mesto plné hračiek". Po skvelých skúsenostiach v uplynulých ročníkoch sa dobročinná akcia Deň Klaunov bude niesť tentoraz v duchu spájania sa detí s hračkami. Cieľom podujatia je prekonanie slovenského rekordu v utvorení reťaze detí a hračiek. Doterajšie maximum predstavuje 464 detí s hračkami, ktoré natiahli reťaz až do dĺžky 222 m.

Výťažok z podujatia je určený pre Fond Dr. Klaun financujúci návštevy Klaunov u detí v špecializovaných sociálnych, vzdelávacích a zdravotníckych zariadeniach, kde trávia významnú časť svojho detstva odlúčené od rodičov.

Už v minulosti bolo benefičné podujatie Dr. Klaun spojené s futbalovým klubom. Súčasťou prvého ročníka akcie (2005) bol aj dobročinný zápas AS Trenčín – FC Utrecht. V podpore milého podujatia bude klub pokračovať aj v nasledujúcom období. „Sme radi, že sa môžme podieľať na akcii prinášajúcej postihnutým deťom radosť, zábavu a kultúrne vyžitie. V sobotu budeme mať na námestí svoj stánok. Naši mládežníci budú deťom asistovať pri streľbe na bránu a vzápätí ich odmenia sladkosťami a zberateľskými albumami futbalových kartičiek,“ vysvetlil úlohu AS Trenčín na sobotňajšom podujatí marketingový manažér klubu Igor Schlesinger.

V blízkej budúcnosti by sa mala vzájomná spolupráca medzi fondom Dr. Klaun a futbalovým klubom ešte zintenzívniť. „Naši hráči sa budú pravidelne zúčastňovať na predstaveniach Dr. Klauna. Zároveň budeme pozývať deti na naše futbalové zápasy a umožníme im aj pohľad do kabíny,“ načrtol ďalšie plány súvisiace so spoluprácou s deťmi Igor Schlesinger.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

ASTV 14.7.2020

Komunita | Odštartovali sme tohtoročné Hviezdy deťom, ktoré budú tento rok inak

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

ASTV 14.7.2020

Corryn | Dostali sme šancu zakončiť sezónu pozitívne

Už dnes nás čaká jedno z najdôležitejších stretnutí aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na...

A-tím 13.7.2020

A-tím | Američan Ikoba novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou posilou do ofenzívy AS Trenčín sa stal americký útočník Eduvie Ikoba....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak