Aktuality - archiv 6.8.2013

Štefánikova a Malecova premiéra v reprezentácii

Do výberov reprezentačných tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu Depetris - Kubík

Reprezentační tréneri Slovenska nominovali na augustové priateľské zápasy. Do výberov jednotlivých tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu David Depetris - František Kubík.

Seniorsky tím Slovenska čaká 14. augusta prípravný zápas v Rumunsku pod novým trénerom Jánom Kozákom. Po prvýkrát si najcennejší dres oblečie Samuel Štefánik. "Sledujem ho dlhodobo, Štefánik je podľa mňa veľký prísľub pre slovenský futbal. Je obojnohý, priamočiary, s dobrou finálnou prihrávkou a strelou. Verím, že to prenesie aj do nášho tímu,“ vyjadril sa na adresu niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta Kozák. Naviac, niekdajší tréner Košíc povolal medzi reprezentantov aj bývalé hviezdy Trenčína Františka Kubíka (Arsenal Kyjev) a Davida Depetrisa (Rizespor).

„Som prekvapený, úprimne potešený a šťastný. Je to veľká odmena a česť pre mňa. Navyše, je to ďalšia výzva, aby som na sebe pracoval a neuspokojil sa s dosiahnutým,“ povedal pre astrencin.sk Štefánik.

„Dvadsaťjedotka“ pokračuje v príprave na jesenné zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015. V stredu 14. augusta nastúpi proti rovesníkom z Talianska, ktorí sú aktuálnymi vicemajstrami Európy. V nominácií je až trojica našich hráčov. Okrem obrancu Róberta Mazáňa a stredopoliara Stanislava Lobotku (hosťujúceho v Ajaxe) sa do zostavy vďaka výkonom zo začiatku jesene prepracoval aj Tomáš Malec.

„Vôbec som to nečakal. Som rád, že tréner si ma všimol. Je to pre mňa ďalší stupienok do veľkého futbalu. Som šťastný,“ povedal Malec, ktorý sa dozvedel o nominácii do „dvadsaťjednotky“ od kamarátov: „Hneď mi telefonovali, ale radšej som si to overil na internete. Som rád, že si nerobili vtipy.“

Ako prvý sa už dnes v Istanbule predstaví slovenská „dvadsiatka“. Súperom výberu trénera Ivana Galáda bude olympijský výber Spojených arabských emirátov (U23). V nominácií figuruje obranca Daniel Bednárik.

Autor: mj, mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa