Aktuality - archiv 9.8.2013

Smutní, ale so vztýčenou hlavou

Jakub Holúbek: „Vidíme, že sme dobrí a máme aj na kluby z kvalitných súťaží“

Tak ďaleko, a pritom tak blízko. Aj týmito slovami môžeme charakterizovať šancu na postup do play-off  Európskej ligy UEFA. Po domácej prehre proti Astra Giurgiu (1:3) málokto veril, že do Rumunska cestujeme s cieľom pobiť sa o postup do ďalšieho kola súťaže.

„Presvedčili sme sa, že aj po domácej prehre je všetko stále otvorené. Ak tomu veríte, môžete s tým niečo urobiť. My sme verili. Klobúk dolu pred chlapcami, ako sa na odvetu pripravili. Sústredili sme sa na naše prednosti a hrali ako tím. To je obrovské pozitívum,“ povedal po stretnutí na národnom štadióne v Bukurešti v dvadsaťštyri rokoch jeden z najskúsenejších hráčov nášho mužstva Peter Kleščík.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času gól Gina van Kessela na 2:1 zamotal Rumunom na chvíľu hlavy. „Ešte bolo dosť času. Hralo sa ďalších päť minút. Stať sa mohlo čokoľvek. Ak by sme nedostali druhý gól, potrápili by sme ich. Videli sme, že zostali nervózni,“ komentoval kapitán mužstva Miloš Volešák.

Líder nielen v kabíne, ale aj na ihrisku nešetril slovami chváli na svoj tím. „Môžeme byť na seba pyšní. Všetci sme dali do toho maximum. Po štyroch zápasoch v Európskej lige sa nemáme za čo hanbiť. Hádam potešil aj herný štýl, ktorým sme sa prezentovali. Máme na čom stavať. Treba v tom len pokračovať. Neboli sme horší ako naši súperi. S každým môžeme hrať, ak dáme do toho srdce.“

Napriek tomu, že Trenčín bol snáď jediný zo slovenských klubov v pohárovej Európe, ktorý prekroči svoj tieň, prevládal v kabíne po zápase smútok. „Mali sme na nich. Mohli sme siahať na predĺženie. Som z toho smutný,“ povedal Jakub Holúbek a pokračoval: „Toto nás však nemôže zastaviť, iba posunúť vpred. Vidíme, že sme dobrí a máme aj na kluby z kvalitných súťaží. Posledné týždne boli náročné, no my sme do toho dali všetko. Dúfame, že fanúšikovia sú aspoň trochu spokojní.“

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:3 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 11.9.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

ASTV 13.9.2021

Kadák | Iba takéto výkony prilákajú viac fanúšikov

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol nielen víťazstvo nášho mužstva. Potvrdil, že tím...

ASTV 12.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 11.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa