Aktuality - archiv 20.5.2008

AS Trenčín rokuje o novom trénerovi

Kým futbalisti súperili s Košicami, generálny manažér bojoval v Amsterdame

Utorok 20. mája bol z pohľadu AS Trenčín nesmierne hektickým dňom. Futbalisti cestovali do Košíc na zápas, ktorý ich mohol definitívne nasmerovať do nižšej súťaže, generálny manažér naopak v Amsterdame absolvoval viacero rozhovorov o najbližšej budúcnosti klubu.

Už v skorých ranných hodinách odlietal Róbert Rybníček do Holandska. Tam ho čakalo viacero kľúčových rozhovorov. Po dlhých rokovaniach s majiteľom, komerčným riaditeľom ako i s potenciálnym trénerom mal generálny manažér uspokojivý pocit. „Čas nás nebezpečne tlačí k múru. Nechcel som čakať do budúceho týždňa, kedy majitelia pricestujú na Slovensko. Aj za cenu absencie na zápase v Košiciach som vycestoval do Holandska. Prvoradá je otázka vyriešenia postu šéfa realizačného tímu. S Tschen La Lingom sme absolvovali zaujímavú debatu s Ivanom Galádom, o ktorého máme na tento post vážny záujem. Z debaty mám dobrý pocit. Verím, že sa s týmto ambicióznym trénerom v najbližších dňoch dohodneme,“ uviedol čelný funkcionár klubu.

Okrem zmien v realizačnom tíme nastane obnova aj v hráčskom kádri. „Máme vytypovaných viacero futbalistov. Na rozdiel od minulosti sa okrem mladých talentov orientujeme aj na skúsenejších hráčov. S niektorými z nich sme už v rokovaní. Ostatné veci urýchlime bezprostredne po podpise zmluvy s novým koučom,“ načrtol najbližšie smerovanie AS Rybníček.

Kým generálny manažér bojoval za okrúhlym stolom, futbalisti sa snažili o natiahnutie nádeje na záchranu o ďalšie kolo. V Košiciach to, žiaľ, nevyšlo. Po prehre 1:2 sa trenčiansky corgoňligový osud definitívne spečatil. „Po zápase som bol poriadne nahnevaný. Nemyslím si, že sezónu sme si pokazili na východe. Veľa zbytočných bodov sme postrácali už predtým,“ ľutoval premárnené domáce stretnutia Csaba Horváth, ktorý v zime predĺžil zmluvu s AS o ďalšie obdobie. Po nepríjemnom stretnutí ho nemrzel iba skľučujúci pohľad na ligovú tabuľku. „Po každej prehre s hráčom lomcujú emócie. Po takej, v ktorej definitívne stratíte miestenku v Corgoň lige, je tento pocit ešte znásobený. V tomto stave som odpovedal na nejaké otázky novinárom. Keď som si výsledný článok prečítal na jednej z internetových stránok bolo mi ešte mizernejšie ako po samotnom zápase. To, čo mi tam vložili do úst, je jednoducho nehoráznosť. Po prehre, v ktorej sme prišli o ligovú príslušnosť bolo to, či je niekto z vedenia na štadióne alebo nie, to posledné čo ma zaujímalo. Navyše, všetci sme vedeli, že pán Rybníček bol v čase zápasu v Holandsku a riešil závažné otázky súvisiace s najbližšou budúcnosťou AS Trenčín,“ krútil nechápavo hlavou kapitán AS reagujúc na informácie, že hráčska kabína ostro vyčítala vedeniu neprítomnosť v hľadisku.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
2:5 Mníchova Lehota
Prípravný, 1.8.2020
AS Trenčín - FC Fastav Zlín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

A-tím 6.8.2020

A-tím | Slávik v novom ročníku s novou zmluvou

Perspektívny krajný obranca Adrián Slávik bude aj v tomto ročníku obliekať dres AS Trenčín....

Marketing 5.8.2020

Klub | ORION TIP pokračuje ako generálny partner

AS Trenčín pokračuje v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou ORION TIP. Aj v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
MFK Ružomberok
AS Trenčín