Aktuality - archiv 12.8.2013

Trojgólový Adi vyzdvihol prínos spoluhráčov

Adi Fanendo: „Keď máte takých spoluhráčov, hneď sa hrá a strieľa góly oveľa jednoduchšie“\r\n

Vo výbornom zápase s Dunajskou Stredou (6:0) potvrdil streleckú formu. Adi Fanendo opäť ťažil z kvalitnej práce spoluhráčov a konto súpera zaťažil troma gólmi. Zaznamenal tak už druhý jesenný hetrik.

„Samozrejme, som spokojný. Videli sme veľmi pekný zápas. Začali sme agresívne a od úvodu sme šli jednoznačne za víťazstvom. Ukázali sme kvalitu aj zdravú agresivitu,“ povedal po stretnutí najlepší strelec Corgoň ligy. 

Napriek náročným týždňom a vypadnutiu z Európskej ligy nebolo na zverencoch trénera Ľuboša Nosického vidieť sklamanie, či únavu. Jednoznačne prevažovala chuť bojovať o ďalšie ligové body. „Pozitívne je, že po stretnutí v Bukurešti sme ukázali, že si futbal vieme užívať a baviť fanúšikov. Som presvedčený, že aj oni odchádzali v nedeľu zo štadióna v dobrej nálade,“ pokračoval s úsmevom nigérijský legionár. 

Za víťazstvom nás naštartoval práve Adi Fanendo, keď si vypýtal faul od dunajskostredského brankára. „Nebolo nad čím uvažovať. Dotkol sa mojej nohy. Jasná penalta a červená karta,“ podotkol Adi. K lopte sa postavil Samuel Štefánik a napriek tomu, že striedajúci gólman vystihol smer strely, tá skončila v sieti. Najlepší strelec ligy sa ale k lopte nehrnul. „Nie je mojou prioritou kopať pokutové kopy. Úspechom je pre mňa, že sa mi ju podarilo vybojovať a pomôcť celému tímu,“ pokračoval Adi.

Na jeseň odohral iba tri kolá. Vo štvrtok mu disciplinárna komisa SFZ odpustila zvyšok trestu za červenú kartu z Trnavy. Svoju chuť po góloch opäť predviedol v plnej sile, veď ich má na konte už sedem. „Chalanom ďakujem. Skvele sa s nimi spolupracuje. Už vedia, kde mi majú loptu poslať a v ktorých priestoroch sa pohybujem. Keď máte takých spoluhráčov, hneď sa hrá a strieľa góly oveľa jednoduchšie,“ pridal na záver niekdajší hráč Simferopoľa.

\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n
Autor: mj
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 1.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame predaj permanentných vstupeniek na sezónu 2025/2026

AS Trenčín spustil predaj permanentiek na novú sezónu....

A-tím 1.7.2025

A-tím | Zranení hráči sa vracajú späť do tréningov

​Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné...

Fotogalérie 30.6.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti MFK Karviná

Fotogaléria z prípravného stretnutia MFK Karviná - AS Trenčín (3:1).

ASTV 29.6.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti Karvinej

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti MFK Karviná (1:3).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM