Aktuality - archiv 23.5.2008

Futbalový svet na Mierovom námestí

Brána AS Trenčín jednou z najnavštevovanejších atrakcií na "Dni klaunov".\r\n

Sobotné poludnie v Trenčíne patrilo  najmä deťom. Už piatykrát si frekventované Mierové námestie „sprivatizovali“ organizátori benefičnej akcie "Deň klaunov". Podobne ako vlani, aj tentoraz sa na dobročinnom podujatí podieľal aj futbalový klub AS Trenčín. Na námestí mu patrilo jedno z deviatich stanovíšť, kde mohli deti získať pečiatky slúžiace ako platidlo za kresbičky a iné detské výtvory.

Futbalisti si rozložili svoj stan kúsok od vchodu na Mestský úrad. Skupina mladších dorastencov dozerala na deti všetkých vekových kategórií. Úlohou súťažiacich bolo dať gól. Nebolo to však také jednoduché. Brána bola totiž zatarasená plachtou, na ktorej bolo päť otvorov. Iba tieto prepustili loptu do siete. Rady budúcich futbalistov boli čoraz dlhšie. Dievčatká, chlapci, malí i veľkí. Do streleckej súťaže sa zapojili dokonca aj samotní klauni. Všetci chceli získať cenu. Sladké cukríky a futbalový album na nálepky získali napokon všetci, ktorí sa o dosiahnutie gólu pokúsili. Atraktívna futbalová súťaž patrila medzi jedno z vyhľadávaných lákadiel slnečnej soboty.

"Deň klaunov" je dobročinné podujatie slúžiace na propagáciu fondu Dr. Klauna. Aj tento rok sa na vydarenej akcii vyzbierala nemalá suma. Z fondu sa financujú divadelné predstavenia pre deti, ktoré z rôznych dôvodov musia časť svojho detstva stráviť odlúčené od rodičov. Ide predovšetkým o mentálne postihnuté deti v ústavoch, ale aj o deti v liečebniach a nemocniciach po celom Slovensku, kde ich "doktori klauni" navštevujú.

Tradičné podujatie prináša každoročne aj pokus o prekonanie jedného z detských rekordov. Tentoraz bolo úlohou návštevníkov námestia vytvoriť najpočetnejšiu živú reťaz detí s hračkami. Spočiatku sa najmenším do reťaze príliš nechcelo, ale vďaka aktívnej pomoci veselých klaunov sa ich hanblivosť rýchlo rozptýlila. Had, pozostávajúci z detí, bol čoraz dlhší a dlhší. Keď Igor Svítok z agentúry Slovenské rekordy vyhlásil konečné číslo 512, prítomní klauni popadali na zadky, pretože deťom na Mierovom námestí sa podarilo pokoriť doterajšie maximum z roku 2004.

Autor: astn, sita
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

ASTV 14.7.2020

Komunita | Odštartovali sme tohtoročné Hviezdy deťom, ktoré budú tento rok inak

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

ASTV 14.7.2020

Corryn | Dostali sme šancu zakončiť sezónu pozitívne

Už dnes nás čaká jedno z najdôležitejších stretnutí aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na...

A-tím 13.7.2020

A-tím | Američan Ikoba novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou posilou do ofenzívy AS Trenčín sa stal americký útočník Eduvie Ikoba....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak