Aktuality - archiv 19.9.2013

Malec pri zakončení neváhal

Tomáš Malec: „V šatni sme si pred zápasom povedali, že musíme byť trpezliví“

Jeden gól strelil sám a na dva prihral. Tomáš Malec bol jednou z hlavných postáv víťazstva nad Zlatými Moravcami (5:0). Po dobrom výkone máme na svojom konte už dvadsaťjeden gólov v domácich zápasoch, čo je bezkonkurenčne najviac spomedzi tímov z Corgoň ligy.

„Po takomto výkone a výsledku sa zápas hodnotí ľahko. Teší nás, že sme zvíťazili. Naviac, ešte takto jednoznačne. V sobotu nás čaká ďalší duel v Banskej Bystrici. Musíme sa rýchlo zregenerovať a dôsledne pripraviť,“ povedal po zápase Tomáš Malec.

Zverenci trénera Martin Ševelu od úvodu ukázali, kto bude na ihrisku pánom. Súperovi toho veľa nedovolili a predviedli vysokú efektivitu v zakončení. „Pomohol nám prvý gól a potom to už išlo jednoduchšie. V šatni sme si pred zápasom povedali, že musíme byť trpezliví. Očakávali sme, že súper sa zavrie, ako tomu býva vo väčšine našich domácich zápasov,“ pokračoval rodák z Melčíc-Lieskového.

Okrem dvoch gólových asistencií si pripísal aj šiesty presný zásah v sezóne. Ku gólu mu výraznou mierou prispel aj hosťujúci obranca, ktorý ho nešťastnou hlavičkou vysunul do samostatného nájazdu. „Nečakal som, že brániaci hráč urobí to, čo urobil. Pri zakončení som dlho neváhal a poslal loptu jednoducho prudko do siete,“ opisoval gólový moment Malec.

Na najlepšieho strelca tímu Fanenda Adiho stráca už iba jediný gól. Na jeho prekonanie má dostatok zápasov, keďže sezóna je len v prvej tretine. „Netrúfam si tvrdiť, koľko gólov by som mohol streliť. Verím, že mi budú pribúdať a pomôžem tímu. Úspech celého mužstva je dôležitejší ako jednotlivca,“ vysvetľoval Malec a na záver so smiechom dodal: „Snáď Adiho stihnem predbehnúť.“

 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa