Aktuality - archiv 20.9.2013

Baéz: Som starší, nad vecami sa viac zamýšľam

Aldo Baéz: „Snažil so sa zmeniť svoj postoj počas zápasov“

„Som starší a nad vecami sa trochu viac zamýšľam,“ odpovedal nám Aldo Baéz na otázku ohľadom doposiaľ najlepšieho vstupu do sezóny týkajúceho sa kartových trestov. V úvodných desiatich kolách nazbieral tri žlté karty. Pred rokom mal v rovnakom čase päť a rok predtým štyri žlté.

Zmenu v prístupe potvrdzujú aj posledné tri zápasy. V súbojoch proti Zlatým Moravciam, Žiline a Ružomberku nazbieral dokopy len šesť faulov. „To sa mi nechce veriť,“ komentoval so smiechom nový člen realizačného tímu Ivan Vrabec a pokračoval: „Počas môjho predchádzajúceho pôsobenia v Trenčíne mal šesť faulov za pätnásť minút a k tomu mal žltú kartu a nábeh na červenú.“

Argentínsky stredopoliar napriek zmene myslenia zvázdza v strede poľa jeden súboj za druhým a súperom odoberá jednu loptu za druhou. „Rovnako ako predtým pracujem pre svoj tím v defenzíve. Snažil som sa však zmeniť svoj postoj počas zápasov. Nediskutujem s rozhodcami. Na to máme kapitána Volešáka alebo Kleščíka. Vyhýbam sa zbytočným faulom. Dnes ma nikto nevyprovojuje svojimi urážkami. Skôr ma to rozosmeje. V súbojoch však neuhnem. V tomto smere budem stále ten starý Aldo.“

Dnes je vidíme na ihrisku akoby celkom iného hráča. Nielen bojujúceho, ale aj tvorcu hry a futbalistu s nebezpečnou kolmicou. „Na trávniku myslím na veci, na ktoré som v osemnástich rokoch ani len nepomyslel. Vtedy som nemyslel, čo môže nasledovať. Nezaujímalo ma, či príde červená alebo žltá,“ povedal Baéz.

„Chcem mať menej kariet. Z tribúny mužstvu nepomôžem. Za sezónu som pre tresty neodohral osem alebo desať zápasov. To je veľa. Nebolo to dobré pre moju budúcnosť. Dúfam, že mi to vydrží do konca sezóny. Určite neskončím na troch kartách, ale chcem, aby ich bolo oveľa, oveľa menej,“ dodal s veľkým úsmevom Baéz.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 18.5.2022

Fanúšikovia | Návod ako naložiť s kreditom vo vernostnom programe po skončení sezóny

Už počas nasledujúceho víkendu odohráme posledný domáci...

Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel