Aktuality - archiv 29.5.2008

Oslavy MDD v AS Trenčín

Trenčianske deti trénovali pod dozorom seniorov

Štvrtkové popoludnie sa na trenčianskom futbalovom štadióne nieslo v duchu osláv blížiaceho sa sviatku Medzinárodného dňa detí. Takmer stovka mladých futbalistov AS prežila v slnečnom počasí príjemné športové popoludnie. Oficiálny program sa začal o 16.30 h autogramiádou, podujatie vrcholilo krátko po 18-tej.

Na spoločnom modelovanom tréningu prípraviek AS sa podieľala aj šestica hráčov seniorského tímu. Csaba Horváth, Tomáš Marček, Angelos Chanti, Filip Hlohovský, Roman Gergel a Thijs Sluijter najskôr porozdávali deťom podpísané kartičky a albumy na nálepky s hviezdami blížiaceho sa EURA. Potom popridávali autogrami aj na dresy, lopty, chrániče. Počas podpisovej akcie odpovedali svojim nasledovníkom na množstvo otázok, rozdali nejednu užitočnú radu. Po takmer 30 minútovej autogramiáde hráči poodkladali perá, deti schovali zápisníčky, kartičky i albumy a všetci sa spoločne vrhli do tvrdej tréningovej driny.

Skupiny mládencov boli porozdeľované podľa ročníkov narodenia. Ku každej bol pridelený jeden z hráčov prvého tímu. Spolu s odborným trénerským dozorom potom viedli nastupujúcu generáciu pri jednotlivých cvičeniach. Csaba Horváth dohliadal na tých najmenších. S trpezlivosťou im vysvetľoval ako ktoré cvičenie robiť. Veľmi aktívne sa do svojej práce vkladali aj zahraniční hráči. Thijs Slujter svoju skupinu neustále chválil a povzbudzoval. Angelos Chanti sa pokúšal hovoriť po slovensky, deti mu naopak odpovedali po anglicky. Veľkú pozornosť pútali aj Hlohovský, Gergel a Marček. Keď sa pustili do vysvetľovania, deti ich pozorovali ako zhypnotizované.

Po hodinovej záťaži sa modelovaný tréning priblížil k záveru. Bodkou za vydareným podujatím bol ohlušujúci potlesk, ktorým deti odmenili najskôr samé seba a napokon aj všetkých organizátorov, trénerov a hráčov podieľajúcich sa na milej akcii. Na záver ešte futbalisti zo seniorského tímu porozdávali deťom cukríky a tie, so spokojným pocitom, opúšťali pomaly trávnik. Kým poslední vytrvalci ešte cibrili za prítomnosti Angelosa Chantiho loptovú a kopaciu techniku, Thijs Sluijter zabával deti vo vnútri štadióna rôznymi kúzelníckymi trikmi. Plné ruky práce mal aj Csaba Horváth. Sladkosti, ktoré napriek frontálnemu útoku mladých futbalistov odolali, porozdával dievčatám i chlapcom sledujúcim celé tréningové predstavenie z tribúny.

Autor: astn
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.7.2020

FL | Šanca na pohárovú Európu zmarená hneď v úvode

Tím vedený trénerom Jurajom Ančicom prehral v semifinále baráže o Európsku ligu UEFA na...

ASTV 14.7.2020

Komunita | Odštartovali sme tohtoročné Hviezdy deťom, ktoré budú tento rok inak

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

ASTV 14.7.2020

Corryn | Dostali sme šancu zakončiť sezónu pozitívne

Už dnes nás čaká jedno z najdôležitejších stretnutí aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Na...

A-tím 13.7.2020

A-tím | Američan Ikoba novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou posilou do ofenzívy AS Trenčín sa stal americký útočník Eduvie Ikoba....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak