Aktuality - archiv 15.10.2013

Trenčania nazbierali šestnásť "repre" štartov

Tomáš Malec si otvoril gólový účet u Ivan Galáda, Adrián Chovan s nulou proti Španielom

Až sedem našich futbalistov nastúpilo počas ostatných dní v reprezentačnom drese. Dokopy nazbierali šestnásť reprezentačných štartov. Mládežnícke výbery do 19 a 21 rokov odohrali viacero zápasov a hráči AS Trenčín patrili k oporám.

Reprezentácia do 21 rokov pod vedením trénera Ivana Galáda odohrala dva kvalifikačné zápasy o postup na európsky šampionát svojej vekovej kategórie. V Škótsku prehrala 1:2, keď sa o jediný presný zásah postaral Tomáš Malec. V Senci zvíťazila nad Luxemburskom 3:0. Potešiteľné je, že všetci traja nominovaní futbalisti zasiahli do oboch zápasov. Róbert Mazáň absolvoval plnú stoosemdesiatminútovú porciu. Malec sa však vrátil so zranením. 

Výber do 19 rokov sa predstavil na kvalitne obsadenom turnaji v Maďarsku. V nominácií trénera Milana Malatinského figurovala štvorica našich hráčov. Adrián Chovan, Matúš Bero, Marco Mičko a Roman Sábler zasiahli do zápasov s Maďarskom (0:2), Španielskom (0:0) a Portugalskom (1:3). Práve v stretnutí so Španielmi bol v bránke Chovan a zapísal si cennú nulu.

V druhej polovici mesiaca (22. a 24. októbra) odohrá výber Slovenska do 16 rokov prípravné zápasy proti rovesníkom z Čiernej Hory. Do nominácie sa prepracovala dvojica Martin Šulek - Patrik Grman. Brankárov bude mať pod palcom Roman Hodál.

V nominácií na záver kvalifikačných bojov o svetový šampionát v Brazílií pôvodne figuroval aj Samuel Štefánik. Kreatívny stredopoliar však napokon proti Grécku a Lotyšsku nenastúpil. Dôvodom bolo zranenie, ktoré si priniesol z holandskej ligy. 

REPREZENTÁCIA - do 21 rokov
Škótsko - Slovensko 2:1 - Róbert Mazáň a Stanislav Lobotka hrali celý zápas. Tomáš Malec nastúpil v 46. min a strelil gól.

Slovensko - Luxembursko 3:0 - Róbert Mazáň hral celý zápas, Stanislav Lobotka hral do 57. min a dostal žltú kartu, Tomáš Malec hral do 68. min. 

REPREZENTÁCIA - do 19 rokov
Maďarsko - Slovensko 2:0 - Adrián Chovan odchytal celá zápas, Matúš Bero a Marco Mičko hrali celý zápas, Roman Sabler nastúpil v 73. min.

Španielsko - Slovensko 0:0 - Adrián Chovan odchytal celý zápas, Matúš Bero hral celý zápas, Marco Mičko nastúpil v 90. min a Roman Sabler nehral.

Portugalsko - Slovensko 3:1 - Matúš Bero hral celý zápas, Marco Mičko nastúpil v 46. min a Roman Sabler v 76. min, Adrián Chovan nechytal.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa