Aktuality - archiv 16.10.2013

Hrdý, že môže hrať v tomto klube

Patrik Sedláček: „Mojim veľkým snom je raz nastúpiť za seniorsky tím“

Skvelú streleckú formu potvrdil aj na úvod posledného víkendu. K štyrom gólom z predchádzajúcich dvoch kôl pridal Jakub Sedláček rovnaký počet v jedinom zápase. Mladší dorast do 16 rokov na nekvalitnom teréne v Bardejove domácich nešetril a vyhral 7:0.

„Hoci cesta na východ bola dlhá, hralo sa mi veľmi dobre. Na ihrisku sme boli jednoznačne lepším tímom, čo vyústilo do siedmich strelených gólov. Mohlo ich byť ešte viac, či už z mojej strany, alebo aj zo strany spoluhráčov,“ povedal po zápase Jakub Sedláček. 

Štyri góly v jednom zápase strelil v drese AS Trenčín vôbec prvýkrát. Povoleným dopingom bola pre neho návšteva tety s priateľom, ktorí žijú v Poľsku. „Chcel som sa pred nimi ukázať v čo najlepšom svetle. Podarilo sa mi to a mám veľkú radosť. Aj preto, že tetin priateľ je profesionálny futbalista Dalibor Pleva hrajúci v minulosti za Dubnicu a Banskú Bystricu,“ prezradil rodák z Dolnej Súče. 

V klube pôsobí už štyri roky a ako poznamenal, cíti sa v ňom veľmi dobre. AS považuje za dobrý odrazový mostík do ďalšej kariéry. „Som hrdý, že môžem hrať v tomto klube. Mojim veľkým snom je raz nastúpiť za seniorsky tím. Teraz sa na sebe snažím tvrdo pracovať, aby sa mi tento sen splnil,“ zakončil rozhovor stredopoliar, ktorý cit na presné zakončenie zdedil po otcovi Patrikovi. 

Jakub Sedláček patrí medzi najtalentovanejších chlapcov v trenčianskej mládeži. Dôkazom je aj jeho nedávne zaradenie do „top skupiny“. V nej sú zaradení najperspektívnejší mladí hráči klubu. „Je veľmi silný na lopte, má s ňou veľmi dobrý prvý dotyk a dokáže obehať veľký priestor. Z pozície stredopoliara je často gólový. Má všetky predpoklady, aby z neho vyrástol kvalitný futbalista, ale ešte na sebe musí tvrdo pracovať,“ poznamenal na margo Sedláčkových schopností tréner Andrej Žáčik. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Kukučka | Vzadu musíme byť koncentrovaní

V deviatom kole našej najvyššej súťaže sa hráči pod vedením trénera Petra Hlinku predstavia na pôde...

ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa