Aktuality - archiv 8.11.2013

Príležitosť dostávajú tí, na ktorých vidieť snahu

Milan Spurný: "Chceme, aby na ihrisku rotoval čo najvyšší počet hráčov, aby sme v akcii videli všetkých"

Prechádzajú výraznou zmenou. Zatiaľ čo uplynulú sezónu ešte ako mladší žiaci hrali na šírku ihriska, od začiatku jesennej časti už využívajú celú trávnatú plochu.

Ešte na jar hrali na menšom ihrisku a striedali hokejovým spôsobom. Dnes sú už v inej situácií. Prechod z "trinástky" do "štrnástky" je v tomto smere niečím novým. Predtým na veľkom ihrisku hrali iba prípravné zápasy. Naviac, na ihrisku nie je sedem, ale jedenásť hráčov. "V žiackych výberoch funguje veľká rotácia hráčov. Príležitosť dostávajú tí, na ktorých vidieť snahu pracovať na sebe," povedal šéftréner žiakov Milan Spurný.

Tréneri pri mladých chlapcoch dbajú hlavne na zdokonalenie techniky, kvality prihrávok a pozičnej hry. "Pohyb po ihrisku je veľmi dôležitý. Najmä zmenou veľkosti sa všetko mení. Nie každý sa s tým dokáže stotožniť. Snažíme sa chlapcom vštepiť, aby vedeli čo majú robiť, či už s loptou, alebo aj keď sú bez nej," pokračoval Spurný. 

V mládežníckom veku nie sú výsledky až také dôležité. Napriek tomu chce vyhrávať každý. "Výsledok pre nás nie je prvoradý. Snažíme sa chlapcov naučiť, aby vzniknuté situácie na ihrisku riešili futbalovo. Víťazstvo za každú cenu nemá zmysel," vysvetľoval Spurný.

V jarnej časti sa na ihrisko dostali všetci, teraz už iba základná jedenástka a päť striedajúcich. Hoci niektorí z nich odohrali dva dobré zápasy po sebe, v ďalšom zostali sedieť na lavičke. "Chlapcom sme sa to snažili vysvetliť. Chceme, aby rotoval čo najvyšší počet hráčov, aby sme v akcii videli všetkých. Zo začiatku z toho boli aj slzy, no skôr či neskôr to pochopili. Horšie je to s rodičmi. Niektorí majú pocit, že ak ich dieťa nenastúpi, dačo stratí. To však vôbec nie je pravda,“ dodal tréner Spurný.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV 20.4.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa