Aktuality - archiv 9.11.2013

Dunajská Streda sa nesmie opakovať, povedal Malec

Tomáš Malec na adresu Myjavy: „Veľmi dobre vedia, čo majú hrať“
\r\n

Súboj na ihrisku Spartaka Myjava bude bojom o tretiu priečku corgoňligovej tabuľky a nielen tým. Oba tímy sa chcú vrátiť na pozitívnu vlnu z uplynulých týždňov. Zverencov trénera Martina Ševelu zastavila po siedmich stretnutiach bez prehry predposledná Dunajská Streda a ani kopaničiari neobstáli pred týždňom najlepšie. Po zdrvujúcom triumfe nad Nitrou, víťazstve v Trnave a domácej remíze proti Slovanu Bratislava prišla prehra vo viac ako prestížnom súboji proti Senici.

Myjavský Spartak je najväčším prekvapením tohto ročníka. Od úvodu sezóny sa pohybuje na popredných priečkach a vypredáva domáci štadión. „Myjava nie je náhodou tak vysoko. Jej hráči poznajú stratégiu a dodržujú pokyny trénera. Veľmi dobre vedia, čo majú hrať. Čaká nás veľmi ťažký súper. Tešíme sa však na tento zápas. Bude plný dom a dobrá atmosféra,“ povedal útočník Tomáš Malec.

Nielen najlepší strelec AS v tomto ročníku pozná recept na úspešný výsledok. „Ak sme koncentrovaní a každý si odvedie svoju prácu, nikto nás nemôže zdolať. Dunajská Streda sa už nesmie opakovať. Proti DAC nám chýbala najmä agresivita,“ povedal Malec a dodal: „Dôležitý bude vstup do zápasu. Ten musíme zachytiť.“

Malec sa v nedávnom zápase kvalifikácie o postup na európsky šampionát „dvadsaťjednotiek“ zranil a nastúpenie v ďalšom súboji s Luxembruskom ho vyradilo na dlhší čas z tréningového procesu. Špeciálna starostlivosť a cvičenia ho však vrátili na trávniky v kratšom čase, ako lekári predpovedali. „Už týždeň trénujem a lýtko mi drží. Cítim sa super. Som pripravený nastúpiť. Kondične som išiel hore. Ak dostanem priestor, rád pomôžem chalanom,“ dodal na záver nádejný strelec.

\r\n
Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV 20.4.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa