Aktuality - archiv 11.11.2013

Tímový úspech je to najdôležitejšie

Patrik Mišák: „Terén bol náročný, približne v dvadsiatej minúte som si už necítil nohy“

Nevydarený zápas spred týždňa chceli napraviť na myjavských kopaniciach a podarilo sa im to. V súboji proti Myjave (3:1) sme podali celkom iný výkon ako v Dunajskej Strede. Jedným zo základných kameňov úspechu bol Patrik Mišák, keď jeden gól strelil a na ďalší prihral Williamovi.

„Bol to náročný zápas. Vedeli sme, že Myjava má kvalitné mužstvo. Doma sú veľmi silní, ale my sme išli do zápasu s jasným cieľom - zvíťaziť. Teší ma, že sa nám to podarilo,“ povedal po stretnutí Patrik Mišák.

V upršanom počasí a na premočenom teréne, ktorý bol každou minútou náročnejší, sa hral zaujímavý zápas. Prispeli k nemu oba kolektívy, ktoré sa s náročnými podmienkami vyrovnali. „Približne v dvadsiatej minúte som si už necítil nohy. Celý týždeň sme trénovali na umelej tráve a bol to rozdiel. Terén bol veľmi ťažký. Napokon sme sa s ním popasovali lepšie a dokázali zvíťaziť,“ zamýšľal sa dvadsaťdvaročný stredopoliar.

Po dvoch rokoch sa vrátil do materského klubu a na prvý ligový gól čakal do 17. kola. Hoci sa Myjavčania rýchlo ujali vedenia, bol to Mišák, kto hlavou vyrovnal. Gól najskôr pripísali na konto Milanovi Rundićčovi, no po zápase rozhodcovia štatistiky upravili. „V polčasovej prestávke som sa o tom dozvedel. V tej chvíli ma to netrápilo. Nechcel som sa tým zbytočne rozptyľovať,“ pokračoval trenčiansky rodák a jedným dychom dodal: „Samozrejme, je výborný pocit streliť gól. Dôležitejšie však je, že sme dokázali zvíťaziť. V prvom rade sa sústredím na to, aby sme vyhrávali ako kolektív.“

Ako býva dobrým zvykom, za výnimočné situácie sa platí. Podobne je tomu aj v prípade premiérového gólu. „Nášmu pokladníkovi Peťovi Kleščíkovi rád zaplatím. Jedná sa o sumu okolo päťdesiat eur,“ zakončil s úsmevom Mišák.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV 20.4.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa