Aktuality - archiv 17.6.2008

Počas dovoleniek relax, škola, ale aj individuálny tréning

Šebek dobiehal tréningové resty po zranení, Hlohovský študijné povinnosti, Horváth bol v Turecku, Gergel v Chorvátsku.

Dvojtýždňové dovolenky sú za nami a pre hráčov AS Trenčín začína tvrdé prípravné obdobie, ktoré by malo vyvrcholiť úspešným vstupom do bojov v druhej najvyššej súťaži. Po zbabranom ročníku potrebovali hráči predovšetkým psychicky vypnúť, aby bez akýchkoľvek bočných vplyvov začali boj o návrat medzi slovenskú klubovú elitu. „Bol som v Chorvátsku. Trochu som si oddýchol, ale inak nič zvláštne nemám za sebou. Dúfam, že hlava je poriadne vyčistená. Teraz je pred nami jediný cieľ. Návrat do najvyššej súťaže,“ potvrdil nádejný stredopoliar Roman Gergel.

Kapitán mužstva Csaba Horváth zamieril s manželkou do Turecka a rovnako aj v jeho prípade bolo prvé hodenie za hlavu nevydareného ročníka. „Celkom dobre som si oddýchol a psychicky vypol. Dosť mi to pomohlo pookriať. Po návrate som strávil ešte týždeň v Trenčíne s kamarátmi a rodinou,“ nechal sa počuť skúsený stopér.

Dva týždne voľna však neboli vyplnené iba relaxom, čo potvrdil aj niekdajší najlepší dorastenecký strelec Lukáš Šebek. S tréningom začína po operácii kolena a následnej rekonvalescencii. „Aj počas dovolenky v Tunisku, kde som bol s priateľkou, som individuálne trénoval. Potrebujem dohnať manko a navyše chcem byť dobre pripravený,“ povedal mladý zakončovateľ.

Zo slovenského pohľadu cestoval do zahraničia aj mladučký záložník Angelos Chanti, ktorý zamieril do rodného Grécka. „Už som sa tešil na rodinu a asi ako všetci chalani som potreboval prečistiť hlavu. Chcel som zabudnúť na zlú sezónu z môjho osobného aj klubového hľadiska. Verím, že teraz sa konečne ukážeme aj v dobrom svetle,“ povedal po týždni v Aténach a rovnako dlhom čase v domovskom Birgose Chanti.

Nie všetci však putovali za slnkom a plážami. Útočník Filip Hlohovský mal celkom iné povinnosti: „Futbal som sa tiež snažil pustiť z hlavy. Dosť času mi zabralo najmä učenie. Mám ešte školu, potrebujem dokončiť ročník. Predtým som to zanedbal, tak to teraz dobieham. Bol som teda doma a venoval som sa aj mame,“ dodal na záver nádejný zakončovateľ.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus