Aktuality - archiv 17.6.2008

Počas dovoleniek relax, škola, ale aj individuálny tréning

Šebek dobiehal tréningové resty po zranení, Hlohovský študijné povinnosti, Horváth bol v Turecku, Gergel v Chorvátsku.

Dvojtýždňové dovolenky sú za nami a pre hráčov AS Trenčín začína tvrdé prípravné obdobie, ktoré by malo vyvrcholiť úspešným vstupom do bojov v druhej najvyššej súťaži. Po zbabranom ročníku potrebovali hráči predovšetkým psychicky vypnúť, aby bez akýchkoľvek bočných vplyvov začali boj o návrat medzi slovenskú klubovú elitu. „Bol som v Chorvátsku. Trochu som si oddýchol, ale inak nič zvláštne nemám za sebou. Dúfam, že hlava je poriadne vyčistená. Teraz je pred nami jediný cieľ. Návrat do najvyššej súťaže,“ potvrdil nádejný stredopoliar Roman Gergel.

Kapitán mužstva Csaba Horváth zamieril s manželkou do Turecka a rovnako aj v jeho prípade bolo prvé hodenie za hlavu nevydareného ročníka. „Celkom dobre som si oddýchol a psychicky vypol. Dosť mi to pomohlo pookriať. Po návrate som strávil ešte týždeň v Trenčíne s kamarátmi a rodinou,“ nechal sa počuť skúsený stopér.

Dva týždne voľna však neboli vyplnené iba relaxom, čo potvrdil aj niekdajší najlepší dorastenecký strelec Lukáš Šebek. S tréningom začína po operácii kolena a následnej rekonvalescencii. „Aj počas dovolenky v Tunisku, kde som bol s priateľkou, som individuálne trénoval. Potrebujem dohnať manko a navyše chcem byť dobre pripravený,“ povedal mladý zakončovateľ.

Zo slovenského pohľadu cestoval do zahraničia aj mladučký záložník Angelos Chanti, ktorý zamieril do rodného Grécka. „Už som sa tešil na rodinu a asi ako všetci chalani som potreboval prečistiť hlavu. Chcel som zabudnúť na zlú sezónu z môjho osobného aj klubového hľadiska. Verím, že teraz sa konečne ukážeme aj v dobrom svetle,“ povedal po týždni v Aténach a rovnako dlhom čase v domovskom Birgose Chanti.

Nie všetci však putovali za slnkom a plážami. Útočník Filip Hlohovský mal celkom iné povinnosti: „Futbal som sa tiež snažil pustiť z hlavy. Dosť času mi zabralo najmä učenie. Mám ešte školu, potrebujem dokončiť ročník. Predtým som to zanedbal, tak to teraz dobieham. Bol som teda doma a venoval som sa aj mame,“ dodal na záver nádejný zakončovateľ.

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio