Aktuality - archiv 20.11.2013

Bero by reprezentačné góly vymenil za postup

Matúš Bero: „Skúsenosti so svojimi staršími kolegami z klubu som sa snažil v čo najväčšom množstve zúročiť v Bulharsku“

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa v závere uplynulého týždňa predstavila na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy svojej vekovej kategórie. V tíme trénera Milana Malatinského figurovala aj dvojica Matúš Bero a Adrián Chovan.

„Devätnástka“ sa z Bulharska vrátila s dvoma remízami a jednou prehrou. V konečnom účtovaní obsadila tretiu priečku a do ďalšej fázy kvalifikácie sa neprepracovala. Najlepším, alebo lepšie povedané jediným strelcom Slovákov, bol stredopoliar Matúš Bero, ktorý strelil všetkých päť gólov. „Osobne sa mi darilo a s mojimi výkonmi som spokojný. Mrzí ma ale, že sme nepostúpili. Som presvedčený, že sme na to mali,“ povedal po návrate z Loveču Bero. 

Tak výraznú kanonádu v podaní rodáka zo Zamaroviec ťažko niekto očakával. Okrem dvoch gólov z hry pridal až tri z bieleho bodu. „Keď prišli šance, snažil som sa ich premeniť. Všetky by som však vymenil za tímový úspech. Čo sa týka pokutových kopov, spoluhráči sa dohadovali, kto si loptu postaví na biely bod. Napokon som sa k lopte postavil ja. Keďže mi vyšiel už prvý, tak táto zodpovednosť pripadla mne,“ pokračoval Bero.

Tréningy so seniorskym tímom Trenčína zúročil v najcennejšom drese, keď patril k najlepším hráčom na ihrisku. „Skúsenosti získané od starších kolegov z klubu som sa snažil v čo najväčšej miere zúročiť aj v Bulharsku,“ dodal na záver Bero. 

Plnú porciu 270 minút odchytal Adrián Chovan. Šesť inkasovaných gólov ho mrzí a ako priznal, očakával postup. „Chytalo sa mi dobre, no všetci z nás mohli pre úspech urobiť viac. Dvakrát sme góly inkasovali v poslednej minúte a to nám napokon zlomilo väz. Chlieb sa lámal v poslednom zápase. Keby sme vyhrali, postúpime ďalej. Napriek neúspechu to považujem za veľkú skúsenosť,“ pridal Chovan. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa