Aktuality - archiv 18.6.2008

Godál, Šebek a Gálik po zraneniach zaberajú naplno

Boris Godál sa zotavil po problémoch so svalom, Lukáš Šebek má za sebou pauzu po operácii kolena.

Do prípravy na novú sezónu sa pod vedením Ivana Galáda zapojila naplno už aj trojica rekonvalescentov Boris Godál, Lukáš Šebek a Lukáš Gálik. Pokiaľ prvých dvoch menovaných čaká boj o miesto v zostave, mládežnícky reprezentant Gálik dostane možnosť rozohrať sa na hosťovaní v inom klube, kde dostane viac príležitostí.

Defenzívny stredopoliar alebo obranca Godál mal byť jednou z opôr pri jarnej ceste za záchranou v najvyššej súťaži. Už v druhom súboji druhej polovice sezóny sa na domácom trávniku proti Košiciam zranil a do zostavy sa už nevrátil. „Roztrhol som si predný stehenný sval na ľavej nohe,“ vrátil sa k nešťastnému momentu nádejný zadák a pokračoval: „Mal by som byť už stopercentne v poriadku. Cítim síce kondičné resty, ale idem naplno. Podstatné je, že sa cítim v pohode a kondícia sa dá dobehnúť.“

Niekdajší najlepší dorastenecký strelec Šebek ukázal svoje kanonierske vlohy aj počas zimnej prípravy, ale v jarnej časti sezóny mu po pár zápasoch nebolo dopriate ďalej bojovať o miesto na trávniku. Po problémoch s meniskom zamieril do Bratislavy pod skalpel doktora Ernesta Sivíka, ktorý v minulosti dával dokopy aj Mareka Ujlakyho alebo Samuela Slováka. „Už to je v poriadku, koleno drží. Musím sa do toho dostať a nabrať hernú prax. Je tu nový tréner a každý sa chce ukázať. Bude to ťažké, ale podstatné je, že sa už cítim v poriadku,“ povedal Šebek, ktorý si pridával individuálne tréningové dávky aj počas dovolenky.

Gálik začal s tréningom už v závere uplynulého ročníka. „Posledné tri týždne nepodarenej sezóny som trénoval s mužstvom a v Nitre som bol pripravený nastúpiť. Ťahalo sa to od návratu z Holandska. Natrhol som si väzy v kolene, našťastie nebola potrebná operácia. Dnes to je v poriadku a koleno drží,“ dodal Gálik.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.4.2024

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Nicolas Nižňanský

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Nicolas Nižňanský z...

ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa