Aktuality - archiv 20.1.2014

Martin Vlček je trpezlivý a čaká na príležitosť

Martin Vlček: „V kabíne prvého mužstva sa mi páči. Je tu výborný kolektív a sme ako jedna rodina“

Má za sebou zaujímavú rok. Kvalitné výkony v dorasteneckej lige mu zabezpečili nomináciu na majstrovstvá Európy do 17 rokov na Slovensku. Patril aj do širšieho kádra pre svetový šampionát v Spojených arabských emirátoch. Šikovný technik Martin Vlček má v týchto dňoch možnosť okúsiť prípravu so seniorským tímom Martina Ševelu. 

Uplynulých dvanásť mesiacov išla Martinovi Vlčekovi karta. S reprezentačným výberom Ladislava Pecka hral semifinále a získal bronzovú medailu na domácom európskom šampionáte sedemnástok. V nadväznosti na to sa konal aj svetový šampionát, kde sa ale na poslednú chvíľu nedostal. „Spomienky na reprezentačný dres mám skvelé. S chalanmi sme boli výborná partia, ktorá to spolu ťahala dlhšiu dobu. Na niektoré spomienky nezabudnem nikdy. Turnaj na domácej pôde bol veľký zážitok. Fanúšikovia nám dopomohli ku kvalitným výkonom a my sme sa im odvďačili postupom na majstrovstvá sveta,“ zaspomínal si na pekné chvíle z prvej polovice minulého roka Martin Vlček.

Kreatívny útočník patrí v súčasnosti k ťahúňom devätnástky Mareka Dobiaša. Naviac, zo začiatku zimnej prípravy dostal príležitosť ukázať svoje schopnosti medzi staršími kolegami z Corgoň ligy. „Do prípravy som sa zapojil neskôr, pretože som mal povinnosti s reprezentáciou. V kabíne prvého mužstva sa mi páči. Je tu výborný kolektív a sme ako jedna rodina,“ pokračoval čochvíľa osemnásťročný zakončovateľ. Vlček bol s tímom do 18 rokov na turnaji v Petrohrade, kde zverenci trénera Milana Malatinského skončili tretí. V zápase o bronz zdolali na pokutové kopy Turecko. Mladý Trenčan hral 57 minút. Príležitosť dostal aj v predchádzajúcich zápasoch.

V príprave patrí medzi najmladších a ešte necelé dve sezóny môže hrať aj za dorastencov. Že dostal šancu v príprave seniorov si váži. „Asi nemôžem čakať, že hneď budem hrať. Verím, že príležitosť dostanem, len musím byť trpezlivý. Som šťastný, že sa môžem učiť a byť v tomto tíme chalanov, ktorí už má niečo odohrané,“ dodal na záver odchovanec klubu. 


Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok