Aktuality - archiv 27.1.2014

Na skúške ďalší Španiel, skúsený Casado

Pod hradom ďalší Španiel so zaujímavým futbalovým príbehom

Najmä počas zimného prípravného obdobia sa vo všetkých slovenských kluboch premelie množstvo hráčov. Tímy majú veľký priestor na otestovanie nielen domácich futbalistov, ale aj hráčov z Afriky, Balkánu, Pobaltia a dnes už aj z vyspelej futbalovej Európy. Náhoda chcela, aby sa pod Čákovým hradom stretli práve v tomto období dvaja španielski stredopoliari.

O príchode Jessuu Angoya sme už písali. V pondelok doplnil tím Martina Ševelu aj jeho krajan Jose David Casado García. Oboch spája nielen národnosť, ale aj čas strávený v akadémii FC Barcelona – La Masia. Obaja majú taktiež svoj zaujímavý futbalový príbeh.

„Začal som v rodnej Almeríi. Medzi štrnástym a pätnástym rokom som prešiel do barcelonskej akadémie. Strávil som tam tri roky a počas tohto obdobia som odohral aj niekoľko zápasov za reprezentáciu Španielska do šestnásť rokov. V sedemnástich som odišiel do tímu Sevilly U18. Hral som za rezervu, pohyboval som sa v Španielsku a potom odišiel do maďarskej druhej ligy,“ povedal dvadsaťšesťročný ofenzívny stredopoliar. V drese Kazincbarcikai SC zaznamenal v minulom ročníku v 14 zápasoch štyri góly a na šesť prihral.

[youtube]ml1doBin2mA[/youtube]

Počas pôsobenia v Barcelone, ale aj Seville bol na jednom ihrisku s viacerými hráčmi patriacimi dnes medzi absolútnu špičku. „V Barcelone som hral si Busquetsom, Piquém, Fabregasom, Pedrom, ale stretol som sa aj s Messim. Množstvo ďalších hráčov dnes hrá v najvyššej španielskej súťaži. Boli to pre mňa veľmi dôležité tri roky,“ spomína Casado na doteraz najkrajšie roky svojej kariéry.

Ako sa dostal do Trenčína? „Agent mi povedal o možnosti ísť do AS na skúšku. O Slovensku som toho veľa nevedel, ale jeden z mojich spoluhráčov v Maďarsku mi o vašej lige hovoril,“ povedal Casado, na ktorého náš klub dostal tip po jeho vystúpení v prípravnom zápase Gabčíkova proti Banskej Bystrici (2:0). „Mojim cieľom je vybojovať si zmluvu v Trenčíne. Rád by som tu zostal. Hneď na úvod som počul o klube, hráčoch a tréneroch len to dobré,“ dodal na záver španielsky futbalista.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok