Aktuality - archiv 29.6.2008

Začala sa druhá polovica sústredenia v Nymburku

Súboj Trenčín - Mladá Boleslav aj konfrontáciou bývalých trénerov Nitry.

Trenčianske sústredenie v Nymburku sa preklopilo do druhej polovice. Bodkou za prvým polčasom bol zápas proti FK Mladá Boleslav. Na lavičkách oboch súperov sa predstavili bývalí kormidelníci Nitry. Ivan Galád a Pavel Hapal sa pred stretnutím pozdravili a prehodili pár slov. Potom sa obaja začali koncentrovať na výkony svojich mužstiev. Po remízovom zápase sme trenčianskemu trénerovi položili niekoľko otázok.

Skúste stručne zhodnotiť doterajší priebeh kempu.

"Pri výbere miesta sústredenia sme využili naše kontakty v tomto regióne. Sme radi, že tréningový kemp sme si rozložili práve v Nymburku. Na prípravu sú tu vynikajúce podmienky. Doterajší priebeh prípravy sa odvíja podľa toho, ako sme si ho naplánovali."

Čo vám naznačil duel proti Mladej Boleslavi?

"Mužstvo ukázalo, akou cestou by mohlo smerovať a ako by mohlo získať späť to, čo Trenčínu patrí – to znamená divákov a všetky veci s tým súvisiace."

Určite ste odhalili aj nejaké rezervy...

(úsmev) "Nerád by som hovoril o našich nedostatkoch. Určite ich máme. Všetci. Vieme o nich a snažíme sa ich odstraňovať. Za výkon proti Mladej Boleslavi by som ale moje mužstvo veľmi rád pochválil. S popredným tímom českej ligy sme dokázali odohrať výbornú a vyrovnanú partiu."

Zdravá a bojovná klíma v kabíne je v športe veľmi dôležitou ingredienciou prípadného úspechu. Darí sa vám vytvoriť takúto atmosféru?

"Hodnotenie tejto témy sa mi zdá zatiaľ predčasné. Zatiaľ sme spolu iba štrnásť dní. Stanovili sme si svoj presný program a cestu. Pokiaľ sa jej budeme držať a nezídeme z nej, myslím si, že by sme mohli byť úspešní. Dôležité je, aby sa hráči, tréneri ako i celý klub držali smeru, ktorý nás môže posunúť vyššie."

Patríte medzi trénerov impulzívne prežívajúcich svoje poslanie. Do akej miery vami lomcujú emócie počas prvých dvoch týždňov v AS Trenčín?

"Moja osoba nie je dôležitá. A už vôbec nie moje emócie. Prvoradí sú futbalisti a práca realizačného tímu. Našou úlohou je presvedčiť hráčov o tom, aby v tréningoch i v zápasoch pracovali na plné obrátky. Ich úroveň chceme posunúť čo najvyššie. Moje emócie sa budú určite prejavovať pri úspechoch i neúspechoch, ale v konečnom dôsledku budú úplne nepodstatné."

Futbalisti AS Trenčín ukončia svoje české sústredenie v stredu. Bodkou za týždňovým tréningovým pobytom bude súboj s ďalším účastníkom Gambrinus ligy - Viktoriou Žižkov.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio