Aktuality - archiv 18.2.2014

Takýchto súperov by sme na Slovensko nedostali, povedal Ševela

Martin Ševela: „V Turecku sme našli dobré klimatické podmienky a súperov, akých by sme na Slovensko nedostali“

Zverenci trénera Martina Ševelu strávili podobne ako pred rokom sedem dní na sústredení v Turecku. V Beleku našli kvalitné tréningové podmienky a zohrali prípravné zápasy s tímami z Európy a Ázie.

„Smer Turecko sme druhý rok po sebe nabrali, aby sme našli dobré klimatické podmienky a kvalitných súperov, ktorých by sme na Slovensko nedostali. Verím, že nás dostatočne preverili a pripravili na jarnú časť,“ povedal po návrate tréner Ševela. V priebehu piatich dní sme si zmerali sily s troma mužstvami. Tím zaznamenal víťazstvo nad FC Vaslui (2:1), remizovalo s Karpaty Ľvov (2:2) a prehralo s čínskym Chang-čou (1:2).

„Každý zápas bol iný. S európskym futbalom už máme svoje skúsenosti. Čínsky klub bol pre nás novinkou,“ pokračoval lodivod a dodal: „S Rumunmi sme diktovali tempo a od začiatku zápasu sme predviedli solídne držanie lopty. Vytvárali sme si šance. Zápas proti Ukrajincom bol až príliš emotívny. Dokonca tréner súpera dopozeral zápas z tribúny. Proti čínskemu tímu sa na nás odrazil náročný program. Súperovi vyšli brejky, po prestávke sme už dokázali iba znížiť.“

Príprava na pobreží Stredozemného mora mala byť previerkou aj pre nové tváre v drese AS Trenčín. „Jairo nastupoval ako hrotový a podhrotový hráč. Neprišiel natoľko pripravený, ako by sme si predstavovali. Jeho práca s loptou je dobrá, no pracujeme na kondičnej a taktickej príprave. Z osemnásťročných hráčov z Nigérie sa mi viac pozdával ľavý obranca Madu. Ukázal, že je silný na lopte a nebojí sa ísť do súbojov. Simon predviedol rýchlosť a hru jeden na jedného. Má mierne problémy z taktického hľadiska. Trochu by som mu vytkol finálnu prihrávku. Budeme s ním pracovať, isto sa zlepší,“ povedal na margo nových tvári v trenčianskom drese Ševela.

Okrem dvojfázových tréningov a prípravných zápasov si naši futbalisti pozreli v Beleku aj stretnutia iných tímov. Medzi nimi zaujalo najmä mužstvo ruského veľkoklubu Zenit Petrohrad. „Hráčov ako Timoščuk, Aršavin či Hulk nevidíme každý deň. Mali sme možnosť vidieť a učiť sa veci, ktoré by sme mohli použiť aj v našej hre. Najväčší úspech mal Hulk, niektorí hráči sa s ním aj fotili,“ pousmial sa Ševela.

Do začiatku ligového ročníka zostávajú necelé dva týždne. Vrchol zimnej prípravy vyriešil viaceré otázniky v základnej zostave, ktorá by mala vybehnúť na prvý ligový súboj proti Žiline. „Do základnej jedenástky sa chce dostať každý. Máme kvalitu a každý post je zdvojený. Na osemdesiat percent mám v nej jasno, ale neviem, čo sa stane. Záleží aj od zdravotného stavu hráčov,“ zamyslel sa na záver niekdajší stopér.

 

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel