Aktuality - archiv 29.6.2008

La Ling zodpovedný za formu Van der Vaarta

Opora reprezentácie Holandska Rafael van der Vaart vymenil hamburgery za nabehané kilometre.

Problémom Rafaela van der Vaarta počas rokov strávených v Ajaxe Amsterdam bola nadváha. Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar patril medzi najväčšie talenty holandského futbalu, ale pred troma rokmi prestúpil „iba“do Hamburgu. Dnes však patrí nielen medzi lídrov HSV, ale aj holandskej reprezentácie. Zaujímavosťou je, že k futbalovým danostiam pridal aj skvelú kondíciu a počas nedávneho európskeho šampionátu patril medzi najbehavejších hráčov. A to pred štyrmi rokmi pred šampionátom v Portugalsku tvoril podľa slov Dicka Advocaata sedemnásť percent jeho váhy tuk.

Mužom zodpovedným za túto zmenu nie je nikto iný ako jeden z majiteľov AS Trenčín Tschen La Ling. Práve tento nekompromisný Holanďan dal dokopy nové stravovacie návyky pre kreatívneho stredopoliara. Pred niekoľkými rokmi to bolo celkom iné. „Urobili sme niekoľko testov a hneď sme prišli k zásadnému problému. Išlo o jeho stravovanie. Van der Vaart bol špičkovým športovcom a osemdesiat percent jeho stravy obsahovalo tuky a iba zlomok boli karbohydráty a proteíny. Práve karbohydráty su potrebné ako palivo pri intervalovom športe ako je futbal. V nasledujúcich dňoch urobil Rafael všetko pre svoj talent,“ povedal pre AD Sportwereld  La Ling.

Van der Vaart počas pôsobenia v Ajaxe absolvoval po tréningoch často hamburgerové kúry s mäsovými guličkami. „Športovcove telo je jeho kapitálom a podľa toho by sa o mal o seba starať. Je to jednoduché. Ak budete dávať do monopostu F1 obyčajný benzín, ťažko dosiahnete úspech,“ komentoval Ling, ktorého doplnil futbalista zo španielsko-holandského manželstva: „Stravujem sa lepšie ako za čias v Ajaxe. Predtým som mal často problémy so svalovými zraneniami. Toto je prvá sezóna takmer bez problémov. Mám za sebou asi 60 stretnutí a stále sa cítim, že by som ešte mohol pokračovať.“ La Ling sa stará aj o dvojicu John Heitinga a Wesley Sneijder a podľa jeho slov potrebujú zmenu napríklad aj hráči ako Robin van Persie a Arjen Robben.

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio