Aktuality - archiv 5.3.2014

Devätnástka chce na jar zlepšiť hru i výsledky

Marek Dobiáš: „S prípravou som spokojný, odohrali sme stretnutia proti kvalitným súperom“

O týždeň neskôr ako Corgoň liga začína odvetnú časť aj „devätnástka“. Po štvormesačnom období bez majstrovských zápasov sa už zverenci Mareka Dobiáša tešia na súboje proti svojim rovesníkom. Šiestu priečku chcú vylepšiť a zabojovať o špicu tabuľky.

Výber do devätnásť rokov absolvoval prípravné obdobie v domácich podmienkach. Spestrením bol pre neho turnaj v Nitre, kde dvakrát vyhral (Videoton a Karviná) a rovnako aj prehral (Zlín a Nitra). Celkovo absolvoval sedem prípravných zápasov. V nich zvíťazil nad českou Slaviou Praha, Baníkom Ostrava, rakúskym SV Mattersburg a Trnavou. V zápasoch proti Slovácku, Olomoucu a Žiline ťahali chlapci za kratší koniec povrazu. „Sklamaný som bol len v prvom zápase proti Slovácku. Po ňom sme si sadli a myslím, že to mužstvu pomohlo. S prípravou som spokojný, pretože sme odohrali stretnutia proti kvalitným súperom,“ povedal na konci prípravného obdobia Marek Dobiáš. 

Výrazné zmeny v kádri počas zimného obdobia nenastali. Do tímu sa z hosťovania vrátil Dávid Straňák, ktorý sa so siedmimi gólmi stal v prípravnom období najlepším strelcom tímu. Z Trenčianskych Stankoviec do mužstva pribudol gólman Jozef Zemanovič. Do tréningového procestu „áčka“ sa posunuli Martin Vlček s Romanom Sáblerom, ktorí v prípade, že nebudú hrať Corgoň ligu, nastúpia za dorast. Do treťoligového Nového Mesta nad Váhom odišiel na hosťovanie brankár Adrián Chovan a do Bánoviec nad Bebravou obranca Matej Chocina. 

Podľa Dobiášových slov si tím dal za cieľ zlepšiť defenzívnu činnosť a zrýchliť prechod do útoku. To, či sa im to reálne podarilo, ukážu až majstrovské zápasy. „Nálada v tíme je dobrá. Všetci sa už tešíme na ligu,“ dodal. 

Na jeseň mužstvo výrazne ťažil nízky počet bodov získaných na ihriskách súperov. V siedmich zápasoch ich získalo iba štyri. V jarnej časti, by to tréner rád zmenil. „V prvom rade musíme predvádzať kvalitnú hru. Verím, že v jarnej časti zozbierame väčší počet bodov v zápasoch vonku. Súťaž je veľmi vyrovnaná a pokiaľ by sa nám darilo voziť body, môžeme pomýšľať na vrchné priečky tabuľky,“ zakončil rozhovor niekdajší hráč Trenčína, Nemšovej, Slovácka a Brumova. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:1 Dubnica nad Váhom
Prípravný, 23.9.2022
FK Dubnica nad Váhom - AS Trenčín
18:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 24.9.2022

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Dubnica

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Dubnica (1:3).

A-tím 23.9.2022

Príprava | Počas reprezentačnej prestávky prehra proti Dubnici

Prvý tím AS Trenčín prehral v prípravnom zápase na ihrisku druholigového FK...

ASTV 23.9.2022

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti FK Dubnica

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti FK Dubnica (1:3).

Fanúšikovia 22.9.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na zápas proti Slovanu Bratislava v predaji

Už dnes si môžete kúpiť vstupenky na nadchádzajúci domáci zápas AS...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport