Aktuality - archiv 9.3.2014

Každý jeden je schopný podržať mužstvo, povedal Kleščík

Peter Kleščík: „Výhry o gól ako táto sú veľmi cenné, vážime si ich“

Sobotňajší zápas proti ViOn Zlaté Moravce (2:1) nebol taký jednoduchý, ako mnohí očakávali. Napriek tomu zverenci trénera Martina Ševelu natiahli víťaznú sériu na päť zápasov. Znova ukázali, že bojovnosťou a zdravým sebavedomím dokážu vyhrávať dramatické súboje.

„Liga bude pre nás čoraz náročnejšia. Na jeseň sme si dobrými výsledkami a výkonmi uplietli na seba bič. Každé mužstvo sa na nás chce vytiahnuť. Výhry o gól ako táto sú veľmi cenné, vážime si ich,“ povedal po zápase Peter Kleščík.

Kritický moment zápasu prišiel v druhom polčase. Dostali sme gól a o štyri minúty šiel predčasne pod sprchy Kingsley Madu po druhej žltej karte. „Potrebovali sme sa rýchlo otriasť, ukľudniť a myslieť na defenzívu. Nebola to jednoduchá situácia. Veril som, že ešte jeden gól pridáme, pretože máme šikovných hráčov v súbojoch jeden na jedného,“ pokračoval líder našej defenzívy.

Hoci sme väčšinu času držali hostí na dištanc, v samom závere predsalen prišla príležitosť, ktorá mohla znamenať vyrovnanie. „Hostia stavili všetko na jednu kartu. Čakal som, že budú prichádzať centre za obranu. Boli sme pripravení na viacero variant. V obrane sme to zvládli až na jednu Mazanovu šancu,“ dodal rodák z Čadce.

Už v prvom jarnom zápase proti Žiline si zranil stehenný sval Milan Rundič. Kleščíkovou stopérskou dvojičkou sa nateraz stal Ramón. „Z tréningového procesu sme zohratí. Tréneri nás točia, takže som zvyknutý na oboch. V zápase je jedno kto hrá vedľa mňa. Každý jeden je schopný podržať mužstvo a to sa netýka len spomínanej dvojice,“ prízvukoval Kleščík.

K trom výhram v rade zo záveru jesene sme pridali ďalšie dve na jar. Sériu výhier by Peter Kleščík spoločne so spoluhráčmi rád natiahol na čo najdlhšie obdobie. Predpoklady na to majú dobré, keďže aj najbližšie dva duely odohrajú na Sihoti. „Tím je poslednými zápasmi zocelený. Vieme, že nebude jednoduché stále víťaziť. Na druhej strane nemáme mať z čoho strach. Budeme sa snažiť Slovanu znepríjemňovať cestu za titulom,“ zakončil rozhovor Kleščík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:1 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 13. kolo, 9.10.2022
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 2.10.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK...

A-tím 1.10.2022

FL | Sériu prehier bez streleného gólu sme usekli v Žiline

Zverenci trénera Mariána Zimena prerušili sériu štyroch prehier bez streleného...

ASTV 30.9.2022

Demitra | Verím, že prelomíme smolu a potom to už pôjde

Po reprezentačnej prestávke čaká náš tím prvé kolo odvetnej časti Fortuna ligy....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport