Aktuality - archiv 21.3.2014

Víťazstvá sú na sebavedomie to najlepšie, povedal Ďuriška

Lukáš Ďuriška: „V dvoch zápasoch sme otočili skóre a ukázali, že sa len tak nezlomíme“

Sériu štyroch zápasov na vlastnom ihrisku ukončí mužstvo Martina Ševelu v sobotu o 17.30 h proti Nitre. Po troch jarných vystúpeniach má na svojom konte plný počet bodov a s túžbou udržať si víťaznú sériu nastúpi aj proti tímu spod Zobora.

„Čo sa výsledkov týka, tak Nitra sa javí byť najslabším tímom v lige. Na druhej strane, takéto zápasy bývajú náročné na psychiku. Nesmieme ich podceniť. Na zápas sme sa poctivo pripravovali. Navyše, aj rozbor ukázal, že ich zápasy vyzerali inak,“ zamyslel sa Lukáš Ďuriška.

S najbližším súperom máme v domácom prostredí výbornú bilanciu, keď sme mu za ostatné dve sezóny nadelili neraz vyšší počet gólov. „Platiť na nich bude to, čo na kohokoľvek iného. Ak predvedieme tímový výkon a každý z nás si bude plniť svoje úlohy, zvíťazíme,“ pokračoval Ďuriška.

Úvod do jarnej časti sme výsledkovo zvládli. Tri jarné zápasy znamenali deväť bodov a v nastolenom trende by sme radi pokračovali. „Víťazstvá sú na sebavedomie to najlepšie. V dvoch zápasoch sme otočili skóre a ukázali, že sa len tak nezlomíme. V sérií úspešných výsledkov chceme pokračovať aj naďalej,“ zdôrazňoval soblahovský rodák.

Pozícia náhradník v slovníku AS Trenčín neexistuje. Každý jeden hráč je dôležitý rovnako, či už naskočí od začiatku, alebo na svoju šancu čaká na lavičke. „Sme jeden tím. Aj my, čo čakáme na striedačke, sme vždy pripravení pomôcť. Nikdy nevieme, čo sa môže stať,“ dodal na záver 21-ročný defenzívny hráč.

Autor: mj
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa