Aktuality - archiv 7.4.2014

Baéza prehra mrzí, no hlavu nevešia

Aldo Baéz: „Mrzí nás to, chceli sme potešiť divákov“

Víkendový súboj špičkových corgoňligových celkov sa skončil lepšie pre hosťujúci Slovan Bratislava (0:1). Hoci sme podali najlepší jarný výkon, na body to nestačilo. Dvakrát dokonca zazvonila konštrukcia brány súpera, no gól nepadol.

Po zápase prevládalo v kabíne ticho. Všetci si prehrávali v hlavách zápasový film. „Je to veľká škoda. Pracovali sme na sto percent, ale ani to nestačilo. Hostia prišli pred našu bránu iba sporadicky, no aj tak vyhrali. Nezaslúžene, ale aj taký je futbal,“ zamýšľal sa po stretnutí nešťastný Aldo Baéz.

V zápase dvoch tímov s najvyšším počtom strelených gólov trafili strelci iba jediný raz. V úvode druhého polčasu o osude zápasu rozhodol Marko Milinkovič. Následne sa Slovan sústredil už len na pozornú obranu. „V zadných radoch hrali kompaktne a boli dobre organizovaní. Dobre vedeli, čo hráme. Pripravili sa na nás. Náš pohyb v ofenzíve nebol taký, aký by sa žiadal. Zápas aj tak mohol skončiť úplne inak, no v zakončení sme neboli úspešní. Žrď a brvno sú toho jasným dôkazom,“ pokračoval argentínsky rodák.

„Mrzí nás to. Chceli sme potešiť divákov. Ďakujeme im za podporu počas zápasu, aj za potlesk po záverečnom hvizde. Cítili sme, že stoja za nami,“ poďakoval sa takmer vypredaným tribúnam 25-ročný defenzívny stredopoliar.

Napriek prehre hlavu vešať netreba, čo jasne povedal na tlačovej konferencií tréner Ivan Vrabec a potvrdil to aj Aldo Baéz. „Náš výkon bol lepší ako súperov. Nechali sme na ihrisku všetko. Ideme ďalej, pred nami sú ďalšie ciele,“ dodal na záver Baéz.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
3:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 29. kolo, 1.5.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

A-tím 7.5.2021

A-tím | Madu podpísal dvojročný kontrakt

Nigérijský obranca Kingsley Madu bude obliekať dres AS Trenčín aj počas nasledujúcich sezón....

Marketing 7.5.2021

Marketing | AS Trenčín a Coffee Sheep sa opäť spojili

Futbalový klub AS Trenčín a spoločnosť Coffee Sheep nadväzujú na doterajšiu úspešnú...

ASTV 3.5.2021

Kadák | Verím, že takto budeme pokračovať

Po neúspešnom zápase na ihrisku trnavského Spartaka len stroho skonštatoval, že túto prehru berie...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa