Zápasy - archiv 12.4.2014

Prehra proti Senici po dvoch penaltách súpera

FK Senica - AS Trenčín 2:1 (0:0)

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali na ihrisku FK Senica 1:2 (0:0). Oba góly domácich padli z pokutových kopov po fauloch Lukáša Ďurišku. V záverečnej minúte stretnutia už iba korigoval Patrik Mišák.

Prvý polčas sa hral pod taktovkou AS. Domáci sa spoliehali najmä na pozornú obranu, z ktorej sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Gólové šance však neprichádzali a hra sa odohrávala prevažne v strede poľa. Na strane Senice zaujala akcia Kalabišku. Irobiso ale v 16. min zakončil len do rúk Volešáka. V 35. min Mišák technickou strelou takmer trafil pravú šibenicu brány, lopta však letela tesne vedľa. O pár minút neskôr po strate domácich sa dostal do zakončenia Mondek, ale jeho hlavičku Šulla bravúrne vyrazil.

Úvodné minúty druhého polčasu patrili AS, no s pribúdajúcim časom bola Senica nebezpečnejšia. Do vedenia mohli ísť v 67. min, keď po Kalabiškovej prihrávke nastrelil Piroska brvno a Irobisovu hlavičku do brány zblokovala naša obrana na rohový kop. O minútu neskôr mal obrovskú možnosť Irobiso. Preloboval nielen nášho brankára, ale zároveň prestrelil aj bránku. V 79. min Ďuriška fauloval v pokutovom území Hiaga. Loptu si na biely bod postavil kapitán Piroska a s prehľadom premenil. V 83. min Kalabiška vysunul Hiaga a ten loptu poslal tesne vedľa pravej žrde Volešákovej brány. Druhý penaltový moment priniesla 85. min, keď po akcii brazílskych legionárov Roberta s Hiagom tentoraz Ďuriška fauloval obrancu Roberta, za čo videl druhú žltú a následne aj červenú kartu. Exekútorom penalty bol opäť senický kapitán a znovu nedal brankárovi Volešákovi šancu. V závere sa nám ešte podarilo zápas zdramatizovať, keď Mišák uzavrel na konečných 1:2.

[youtube]Bf7RDlCQZ4E[/youtube]

Góly: 80. a 86. Piroska (oba z 11 m) - 90. Mišák

Žlté karty: 59. D. Ventúra, 87. Mazáň - 78. Ďuriška

Červené karty: 86. Ďuriška (po druhej ŽK)

Domáci: Šulla - Cristovam, P. Pavlík, Vitor Gava, Mazáň - S. Mráz (62. Kosorin) - Hiago (90. Ferenčík), D. Ventúra, Kalabiška - Piroska - Irobiso

Hostia: Volešák - Čögley, Ramón, Ďuriška, Madu - Baéz - Simon, Mišák, Holúbek, Mondek (71. Malec) - Jairo (82. Bero)

Rozhodovali: Michlian - E. Weiss, Lieskovský