Aktuality - archiv 21.4.2014

Prvý zápas Opatovského, návrat Van Kessela

Matúš Opatovský: „Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči, to ma upokojilo“

Sobotňajší víťazný zápas proti Dunajskej Strede (3:0) sa niesol aj v znamení jednej premiéry a vytúženého návratu do zostavy. Prvý corgoňligový zápas zažil stredopoliar Matúš Opatovský, do zápasového rytmu sa vrátil Gino van Kessel.

„Bol to pre mňa veľmi zaujímavý zápas. Veľmi som sa naň tešil. Rozprával som sa pred ním s trénerom a ten povedal, že je veľká šanca, aby som doňho naskočil ako striedajúci hráč,“ povedal po stretnutí rozrušene Opatovský.

Na ihrisko sa dostal tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času, keď vystriedal Harisa Hajradinoviča. „Neriešil som, kedy to príde. Dostal som pokyny a chcel som ich splniť. Priznám sa, že som mal aj trému,“ pokračoval devätnásťročný stredopoliar.

Tréneri ho na ihrisko poslali s jasnými úlohami. Hrať čo najjednoduchšie, nestrácať lopty a prihrávkami hľadať rýchlonohých krídelníkov. „Môj prvý stret s loptou nebol najlepší, našťastie z toho nevyplynulo vážnejšie ohrozenie našej brány. Rýchlo som sa upokojil a už to bolo v poriadku. Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči. To ma upokojilo,“ dodal Opatovský.

Za prvý štart v najvyššej slovenskej súťaži sa nevyhne plateniu. Pokladníkovi kabíny Petrovi Kleščíkovi však rád odvedie určenú sumu. „Myslím, že sa jedná o tridsať eur. Vôbec mi to nevadí. Za tie skvelé chvíle po zápase, kedy sme si vychutnávali pocit víťazstva, to stojí,“ radoval sa rodák zo Soblahova.

Návrat Gina van Kessela

V jarnej časti pre zranenie kolena vynechal sedem zápasov. Holandský rýchlik Gino van Kessel nastúpil až proti Dunajskej Strede. Aj on prispel k trojgólovému víťazstvu. „V prvom rade sme hrali dobre ako tím. Nemali sme síce veľa šancí, pretože hostia dobre bránili, ale dokázali sme sa presadiť strelecky,“ povedal po stretnutí.

Na trávniku strávil niečo viac ako desať minút. Počas tejto doby potvrdil strelecký inštinkt, keď uzavrel skóre zápasu. „Hralo sa mi dobre. Ďakujem divákom za podporu. Vážim si ju. Snažil som sa im odplatiť gólom. Podarilo sa,“ dodal spokojne mladý Holanďan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa