Aktuality - archiv 21.4.2014

Prvý zápas Opatovského, návrat Van Kessela

Matúš Opatovský: „Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči, to ma upokojilo“

Sobotňajší víťazný zápas proti Dunajskej Strede (3:0) sa niesol aj v znamení jednej premiéry a vytúženého návratu do zostavy. Prvý corgoňligový zápas zažil stredopoliar Matúš Opatovský, do zápasového rytmu sa vrátil Gino van Kessel.

„Bol to pre mňa veľmi zaujímavý zápas. Veľmi som sa naň tešil. Rozprával som sa pred ním s trénerom a ten povedal, že je veľká šanca, aby som doňho naskočil ako striedajúci hráč,“ povedal po stretnutí rozrušene Opatovský.

Na ihrisko sa dostal tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času, keď vystriedal Harisa Hajradinoviča. „Neriešil som, kedy to príde. Dostal som pokyny a chcel som ich splniť. Priznám sa, že som mal aj trému,“ pokračoval devätnásťročný stredopoliar.

Tréneri ho na ihrisko poslali s jasnými úlohami. Hrať čo najjednoduchšie, nestrácať lopty a prihrávkami hľadať rýchlonohých krídelníkov. „Môj prvý stret s loptou nebol najlepší, našťastie z toho nevyplynulo vážnejšie ohrozenie našej brány. Rýchlo som sa upokojil a už to bolo v poriadku. Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči. To ma upokojilo,“ dodal Opatovský.

Za prvý štart v najvyššej slovenskej súťaži sa nevyhne plateniu. Pokladníkovi kabíny Petrovi Kleščíkovi však rád odvedie určenú sumu. „Myslím, že sa jedná o tridsať eur. Vôbec mi to nevadí. Za tie skvelé chvíle po zápase, kedy sme si vychutnávali pocit víťazstva, to stojí,“ radoval sa rodák zo Soblahova.

Návrat Gina van Kessela

V jarnej časti pre zranenie kolena vynechal sedem zápasov. Holandský rýchlik Gino van Kessel nastúpil až proti Dunajskej Strede. Aj on prispel k trojgólovému víťazstvu. „V prvom rade sme hrali dobre ako tím. Nemali sme síce veľa šancí, pretože hostia dobre bránili, ale dokázali sme sa presadiť strelecky,“ povedal po stretnutí.

Na trávniku strávil niečo viac ako desať minút. Počas tejto doby potvrdil strelecký inštinkt, keď uzavrel skóre zápasu. „Hralo sa mi dobre. Ďakujem divákom za podporu. Vážim si ju. Snažil som sa im odplatiť gólom. Podarilo sa,“ dodal spokojne mladý Holanďan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.2.2021

Corryn | Môžeme sa dostať do hornej šestky a musíme tomu veriť

Základná časť našej najvyššej futbalovej súťaže sa pomaly presúva k svojmu...

ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa