Zápasy - archiv 28.4.2014

Myjave sme po dobrej hre nadelili štvorku

AS Trenčín – Spartak Myjava 4:1 (1:0)

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali na domácom ihrisku Spartak Myjava 4:1 (1:0). Skvelý výkon podtrhli dva góly Mosesa Simona, po jednom pridali Jakub Holúbek a Haris Hajradinovič.

Od úvodu sme súpera dostali pod tlak. Prvú šancu sme si vypracovali už v 7. min, keď strela z nohy Simona letela tesne vedľa pravej žrde. Po necelej štvrťhodine hry mieril na opačnej strane tesne vedľa bránky Daniel. Aj naďalej bola lopta prevažne na našich kopačkách. Vyústením prevahy AS bola akcia v polovici prvého polčasu. Holúbek poslal loptu do pokutového územia a Simon ju hlavou v páde usmernil k žrdi – 1:0. V 25. min chytil Belic gólovú strelu Holúbeka. Následný gól po dorážke Simona už padol z postavenia mimo hry. V 30. min urobil aktívny Simon štatistov z Černáčka a Dugu, ale loptu poslal nad bránku. Pár minút pred koncom prvého polčasu vystrelil spoza pokutového územia nebezpečne Pekár, ale Volešák loptu vyrazil.

Nástup do druhého polčasu nám vyšiel podľa predstáv. Hajradinovič spoza šestnástky napriahol a Belic nepríjemnú loptu pustil za svoj chrbát – 2:0. Myjavu sme naďalej zvierali. Ramón po sérii rohových kopov sa už radoval z gólu, ale Siva loptu vykopol z bránkovej čiary. V 65. min sa po pravej strane uvoľnil cez Kumančíka striedajúci Van Kessel a presným centrom našiel pri vzdialenejšej žrdi nabehnutého Simona – 3:0. Van Kessel vyzval k zakončeniu aj Maleca, no toho gólovú strelu zrazil na rohový kop jeden z obrancov Myjavy. V 72. min sa po ojedinelom vydarenom brejku ocitol Kosík tesne pred Volešákom, ale náš brankár bravúrne vyrazil na roh. Spartak si vypracoval v krátkom čase ďalší rohový kop a Černáček znížil na 1:3. Naďalej sme však pokračovali vo svojej hre. V 80. min prihral nezištne Hajradinovič na hranici šestnástky Holúbekovi a ten ľavačkou upravil opäť na rozdiel troch gólov – 4:1. V 84. min si kopol loptu okolo obrancov na polovici ihriska Van Kessel, Bero ale spätnú prihrávku nedostihol v ideálnej pozícii. O chvíľu neskôr sa Simon obtočil okolo súpera, no krížna strela z jeho kopačky letela tesne vedľa pravej žrde.

[youtube]Eo6jOm6vyj8[/youtube]

Góly: 20. a 65. Simon, 46. Hajradinovič, 80. Holúbek – 74. Černáček

Žlté karty: 26. Baéz

Domáci: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu – Baéz (76. Bero) – Simon, Mišák (46. Van Kessel), Hajradinovič (88. Bariš), Holúbek – Malec

Hostia: Belic – Siva, Černáček, Častulín, Kumančík – Daniel, Duga (62. Oršula), Marček, Pekár – Šulek (73. Urgela), Kosík

Rozhodovali: Mastiš – Tomčík, Bobko