Aktuality - archiv 29.4.2014

Góly nemá opisovať, ale strieľať

Simon Moses: „Asi to bol môj najlepší zápas v kariére“

Zápas proti Myjave (4:1) priniesol zaujímavý futbal a päť gólov. Viac ako góly teší obrovská chuť, nadšenie a zapálenie pre hru. V zápase zanechali skvelý dojem mladíci Moses Simon a Haris Hajradinovič, ktorí zo štyroch presných zásahov zaznamenali tri.

„Povedali sme si, že budeme hrať trpezlivo a čakať na šance. Tie prišli a s nimi aj úvodný gól zápasu. Potom sa nám už hralo ľahšie. Výhra je zaslúžená. Podali sme obetavý výkon,“ žiaril po stretnutí spokojnosťou mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Hajradinovič.

V zápase sa prezentoval dôležitým druhým gólom. Naviac, po prestávke naservíroval Holúbekovi prihrávku, po ktorej padol ďalší z utešených zásahov AS. „Kubo (Holúbek) si zakričal o loptu. Vedel som, že beží za mnou. Tak som mu ju jednoducho poslal,“ dodal s úsmevom Hajradinovič.

V tíme pôsobí od leta a na mužstvo si postupne zvykol. Ako sám poznamenal, taký futbal, aký ponúka tunajšie prostredie, mu sedí. „Milujem ofenzívny štýl, ktorý sa hrá po zemi s veľkým množstvom prihrávok a behavým herným prejavom. To mi na Trenčíne imponuje. V mojich rodných končinách sa veľa nebráni, radšej hráme dopredu,“ pokračoval 20-ročný stredopoliar.

Simon si nevedel spomenúť na góly

Prvý zápas s dvoma gólmi má za sebou Simon Moses. Nigérijský krídelník najskôr otvoril skóre a pridal v poradí aj tretí gól, keď mu loptu pred odkrytú bránu posunul Gino van Kessel. „Bol to asi môj najlepší zápas v kariére,“ povedal krátko po záverečnom hvizde a pokračoval: „Dva góly som dal prvýkrát v kariére. Mám veľkú radosť.“

Pri žiadosti od novinárov, aby opísal góly, iba skromne dodal. „Popravde si na ne ani poriadne nespomínam. Mojou úlohou nie je ich opisovať, ale strieľať,“ pokračoval mladý Nigérijčan. Peňaženka účastníka majstrovstiev sveta do 20 rokov zostane nedotknutá. „Platíme až pri hetriku,“ dodal na záver šibalsky.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
3:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 29. kolo, 1.5.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

A-tím 7.5.2021

A-tím | Madu podpísal dvojročný kontrakt

Nigérijský obranca Kingsley Madu bude obliekať dres AS Trenčín aj počas nasledujúcich sezón....

Marketing 7.5.2021

Marketing | AS Trenčín a Coffee Sheep sa opäť spojili

Futbalový klub AS Trenčín a spoločnosť Coffee Sheep nadväzujú na doterajšiu úspešnú...

ASTV 3.5.2021

Kadák | Verím, že takto budeme pokračovať

Po neúspešnom zápase na ihrisku trnavského Spartaka len stroho skonštatoval, že túto prehru berie...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa