Aktuality - archiv 10.7.2008

Ivan Vrabec držiteľom najcennejšieho trénerského diplomu

Od minulého týždňa má asistent trénera AS Trenčín najvyššiu trénerskú kvalifikáciu

Ivan Vrabec sa v uplynulých týždňoch nevenoval len príprave tímu na vstup do prvoligových bojov. Každý voľný okamih využíval aj na štúdium. Jeho cieľom bolo získanie trénerskej prolicencie. Asistent trénera Galáda sa s touto výzvou popasoval na jednotku a cenný dekrét bez väčších problémov získal.

Celý rekvalifikačný kurz trval takmer pol roka. Jeho frekventanti získali v minulých dňoch cenné diplomy. „Príprava na záverečné skúšky ma stála veľa energie. Mojou záverečnou úlohou bolo zhodnotiť hru Grékov počas Eura. Priznám sa, analyzovať ich výkon nebolo jednoduché. Hrali najdefenzívnejším systémom spomedzi všetkých účastníkov. Občas mi ich prejav pripomínal totálny antifutbal. Miestami sa na to nedalo ani pozerať,“ vystavil rodák z Galanty nelichotivé vysvedčenie európskym šampiónom z roku 2004.

Štyridsaťšesť ročný tréner má za sebou bohatú futbalovú históriu. Počas 80-tych a začiatkom 90-tych rokov hral dokonca najvyššiu československú súťaž. Postupne obliekal dresy ZŤS Petržalka, Interu Bratislava a FC Nitra. Skúsenosti zbieral aj v Singapure, Kuvajte či v Rakúsku. Práve u našich juhozápadných susedov, v tíme FC Nikitch, ukončil hráčsku kariéru a kontinuálne presedlal na trénerský post. Skúsenosti na novom poste zbieral neskôr takmer 10 rokov vo Venglošovej futbalovej akadémii. Absolvoval aj cenné stáže v PSV Eindhoven a FC Liverpool. „V trénerskom kurze som si doplnil praktické vedomosti o teóriu. Rekvalifikácia ma určite posunula vyššie,“ hodnotí štúdium Ivan Vrabec.

Ziskom cenného diplomu sa začínajúcemu trénerovi otvorili dvere do veľkého futbalu. „Dávam si postupné ciele. Mojou prvoradou prioritou je odviesť v Trenčíne čo najkvalitnejšiu robotu. Aj ja by som chcel svojou troškou prispieť k naplneniu nášho cieľa. Doteraz som mal prax najmä z práce s mládežou. Účinkovanie medzi seniormi si ale dobre pamätám z mojich hráčskych dôb,“ loví v pamäti pracovitý asistent.

Realizačný tím AS Trenčín má presne rozdelené svoje kompetencie. „Pod mojím patronátom sú rozcvičky a niektoré cvičenia, koučing je jednoznačne parketou pre kolegu Galáda. Za ten čas čo tu pôsobíme si myslím, že sa vytvorila celkom dobrá partia. Hráči sa počas tréningov i zápasov povzbudzujú a hecujú. Na ihrisku je skrátka cítiť život,“ opísal na záver svoje pocity z fungovania kabíny Ivan Vrabec.

Autor: ms
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín